Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Νοστρομο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 26
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 21:15

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Νοστρομο » 16 Ιουλ 2014, 23:26

Αριαδνη έγραψε:πάντως σαν μελαχροινη μου αρεσει πολύ η σου γκι, από ότι βλέπω με το λίγο που εψαξα εχει παιξει σε πολύ τολμηρες ταινίες, όπως SEX and the Zen και σε άλλες. Νομιζω όμως πως της ταιριαζει πολύ καλυτερα η καθαρα ρομαντική ερωτική σκηνή παρα η προκλητική είναι μικροκαμωμένη και λεπτεπίλεπτη αλλωστε.

Η Μονικα αλλιως μπορει να στηριξει μια προκλητικη σκηνη, είναι χυμώδης


H Μonika είναι θεά αλλά δεν θυμάμαι μια ερωτική σκηνή που να μου κάνει κλικ. Δεν ξέρω αν έχει γυρισει καμμία με παρτενέρ εκτός από την άθλια ταινία ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟΣ στην οποία βιάζεται βάναυσα και η Μπελουτσι αλλά και η αισθητική μας.

Έχει κάνει γυμνή σκηνή στην ΜΑΛΕΝΑ αλλά είναι μόνη της. Προφανώς ο ασχημάντρας πρώην συζυγός της ήταν λίγο ζηλιάρης.

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Βάσια » 16 Ιουλ 2014, 23:42

Ε όχι και ασχημάντρας ο Βενσάν Κασέλ!

Προσωπικά τον βρίσκω πολύ σέξι.Μπορεί να μην έχει την κλασική ομορφιά αλλά είναι απίστευτα γοητευτικός και εκπέμπει έναν ερωτισμό. ;)

Αβατάρι χρήστη
Νοστρομο
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 26
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 21:15

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Νοστρομο » 16 Ιουλ 2014, 23:56

Εντάξει λοιπόν αφού καμμία γυναίκα δεν το κάνει θα το κάνω εγώ. Στην ερωτική σκηνή, συνήθως, χρειάζονται δύο άτομα και εδώ εμείς άντρες και γυναίκες έχουμε αναλωθεί σχεδόν μόνο σε γυναίκες ηθοποιούς.
"Breathless" (original title) Ταινία ύμνος στον νεανικό έρωτα και την ανεμελιά. Νομίζω ότι το τυπάκι τότε Richard Gere μαζί με την Valérie Kaprisky χάρισαν όνειρα στα εφηβικά μας χρόνια. Αν προσθέσεις και τα καταπληκτικά κομμάτια του Jerry Lee Lewis έχεις ένα εκρηκτικό κοκτέιλ,έρωτα, μουσικής και eighties.

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 17 Ιουλ 2014, 07:40

Η Μονικα εχει κάνει πολλές ασιθησιακες σκηνες και δεν ηταν μόνη :ναι: : να θυμισω αυτην την ταινια: Shoot 'Em Up (2007) και πολλες αλλες

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 17 Ιουλ 2014, 08:38

Περίεργο που δεν μου έχει χαραχτεί καμιά τέτοια σκηνή στο μυαλό για να ανακαλέσω. :χμ: Σας διαβάζω και απορώ.. :ανέκφραστος:

Αβατάρι χρήστη
Ιππολύτη
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 6
Εγγραφή: 21 Μάι 2014, 08:49

Re: Ποιά ερωτική σκηνή σου έρχεται στο μυαλό πρώτη?

Ανάρτησηαπό Ιππολύτη » 17 Ιουλ 2014, 15:36

Φαροφύλακας έγραψε:E, λοιπόν, κι εμένα μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή με τον Άιρονς και την Μπινός αλλά δεν θυμόμουν τον τίτλο της ταινίας. Συγκεκριμένα η σκηνή όπου η κοπέλα του αφήνεται με ανοιχτά τα χέρια.

Image


Στην περίπτωση που δε με πρόλαβε κάποιος (ή δεν το θυμήθηκες ως τώρα :))) ), ο τίτλος της ταινίας στα ελληνικά είναι "Μοιραίο Πάθος" (Damage, κανονικά)

Από την ίδια ταινία, πολύ χαρακτηριστική είναι αυτή εδώ η ερωτική σκηνή:

Image

Τώρα στην περίπτωσή μου, η πρώτη ερωτική σκηνή που μου έρχεται στο μυαλό είναι από την ταινία "Τελευταίο Τανγκό στο Παρίσι" που λίγες σκηνές ΔΕΝ είναι ερωτικές...

Η συγκεκριμένη μου έμεινε, ίσως επειδή είναι σκληρή, ίσως επειδή κρύβει ένα ολόκληρο παρασκηνιακό στόρυ μεταξύ των εμπλεκομένων... Είναι η διάσημη σκηνή με το βούτυρο:

Image

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 18 Ιουλ 2014, 21:00

Βάσια έγραψε:Ε όχι και ασχημάντρας ο Βενσάν Κασέλ!

Προσωπικά τον βρίσκω πολύ σέξι.Μπορεί να μην έχει την κλασική ομορφιά αλλά είναι απίστευτα γοητευτικός και εκπέμπει έναν ερωτισμό. ;)


Πεθαίνω για τον Κασέλ :σάλια:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 28 Νοέ 2014, 04:31

Στην πλειοψηφία τους οι ερωτικές σκηνές μου φαίνονται από κωμικές έως αδιάφορες και πάντοτε ίδιες η μία με την άλλη γι' αυτό δεν εντυπώνονται στη μνήμη μου. Ωστόσο μία η οποία μου έκανε εντύπωση όταν την πρωτοείδα, αρκετά χρόνια πριν και εξακολουθώ να βρίσκω ερωτική, εκτυλίσσεται στην ταινία tacones lejanos / Ψηλά τακούνια (1991) ανάμεσα στην Victoria Abril και τον Miguel Bose και έχει ήδη αναφερθεί εδώ. Είμαι όμως βέβαιη πως την ξεχωρίζω επειδή με γοήτευσε η παρενδυσία του τελευταίου και η διφορούμενη σεξουαλικότητα του, ενώ η ίδια σκηνή σε πιο κοινό πλαίσιο δεν θα μου έκανε κάποια εντύπωση.

Επίσης βρίσκω ιδιαίτερη την ερωτική σκηνή ανάμεσα στην Sophie Marceau και τον Jacques Dutronc στην ταινία Mes nuits sont plus belles que vos jours / Οι νύχτες μου είναι πιο όμορφες από τις μέρες σας (1989) για τον απογυμνωτικό διάλογο που αναπτύσσουν κατά την διάρκεια της επαφής τους. Δεν θα παραθέσω βίντεο καθώς αποκομμένη από την συνολική ταινία η σκηνή μοιάζει μάλλον υπερβολικά αλλόκοτη.
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 19 Σεπ 2015, 09:00

με χιούμορ :))))

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ερωτικές σκηνές σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Ιαν 2016, 21:26

Στο Dead Ringers (1988) έχει μια σκηνή παθιασμένου σεξ.
( +1 στο δέσιμο, -2 στα ιατρικά σύνεργα! :μαναι: )

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες