Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Οι πιο Μισητοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 01 Μάι 2013, 12:56

Ευστρατία αντιπαθητικός ο πρωταγωνιστής του Saw ο γνωστός Jigsaw ;; Τι έκανε μωρέ ο καημένος να παίξει ήθελε μόνο :χαχα: Παρόλα αυτά εμένα μου άρεσε πολύ , μετά τον Χάνιμπαλ είναι στους αγαπημένους μου κακούς :ναι:

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Οι πιο Μισητοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 01 Μάι 2013, 16:18

Μαργαρίτα έγραψε:Ευστρατία αντιπαθητικός ο πρωταγωνιστής του Saw ο γνωστός Jigsaw ;; Τι έκανε μωρέ ο καημένος να παίξει ήθελε μόνο :χαχα: Παρόλα αυτά εμένα μου άρεσε πολύ , μετά τον Χάνιμπαλ είναι στους αγαπημένους μου κακούς :ναι:


Χωρίς πλάκα, τρομάζεις μόνο που τον βλέπεις. :ανέκφραστος:

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Οι πιο Μισητοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 01 Μάι 2013, 18:23

Περισσότερο με τρομάζει η "κουκλίτσα" στο saw :μπρ:


Οι ατάκες "i want to play a game" και "live or die make your choice let the game begin" καθώς και το γέλιο της κούκλας με ανατριχιάζουν κάθε φορά το ίδιο :ναι:

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Οι πιο Μισητοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 04 Ιούν 2013, 22:25

Επίσης και το δίδυμο Paul και Peter που υποδύονται αντίστοιχα οι Michael Pit και Brady Cobert στην ταινία που έγραψε και σκηνοθέτησε ο Michael Haneke "Funny Games" (2007) είναι από τους πιο αντιπαθητικούς ήρωες που έχω δει σε κινηματογραφική ταινία , πράγμα που οφείλεται κυρίως στις υπέροχες ερμηνείες των δύο νεαρών ηθοποιών και φυσικά στην σκηνοθετική μαεστρία του Haneke ο οποίος δημιουργεί μια φοβερή ταινία που σου κόβει την ανάσα με την ωμή και άνευ λόγου βία που φιλμάρει.

Η ταινία αν και αναδύει μια "μυρωδιά" από "Κουρδιστό πορτοκάλι" εντούτοις παρουσιάζει μ' έναν εντελώς δικό της τρόπο το υπαρξιακό αδιέξοδο των δύο ηρώων, που εκδηλώνεται απρόσκοπα και άνευ των οποιοδήποτε ηθικών φραγμών, εν είδη διασκέδασης, χρησιμοποιώντας χωρίς κανένα λογικό υπόβαθρο, βία για την βία!
Μια καταπληκτική ταινία, τρείλερ της οποίας παραθέτω παρακάτω:


So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Οι πιο Μισητοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Βάσια » 11 Φεβ 2014, 20:51

Πολύ αντιπαθής μου είναι ο Donald Sutherland ο οποίος κάνει τον Πρόεδρος Σνόου στους Αγώνες Πείνας.

Image

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Νοέ 2014, 23:31

Νομίζω πως έχω βρει τους δύο κορυφαίους πιο αντιπαθητικούς ήρωες, για μένα:

Το χρυσό πάει στην Τζασμίν όπως την υποδύθηκε η Cate Blanchett στο "Blue Jasmin". Νομίζω πως δεν έχω δει πιο αντιπαθητικό ρόλο στην ζωή μου. (Βέβαια από εκεί και πέρα, ένα μπράβο στην Blanchett).

Image

Το αημένιο πάει στον Κέβιν (Ezra Miller) στο "Πρέπει να Μιλήσουμε για τον Κέβιν"

:οργή:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ίζι » 28 Νοέ 2014, 13:00

Λογικό είναι πάντως να "αντιπαθούμε" ψυχοπαθείς και δολοφόνους όπως ο Saw, o Κέβιν, η Άννι Γουίλκς και τα βλαμμένα του Funny Games. Το ωραίο είναι όταν σου προκαλεί το μίσος ή την αντιπάθεια ένας μάλλον καθημερινός χαρακτήρας. Εδώ το χρυσό μου πάει στον Κοστάντζα του Seinfeld (λέμε για σειρές;). Ο τύπος μου τη δίνει απίστευτα, μου 'ρχεται να τον δείρω! Βέβαια όσο αντιπαθητικός και γελοίος είναι, άλλο τόσο είναι αξιαγάπητος κι αστείος.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 28 Νοέ 2014, 13:11

Προσωπικά, ο Κέβιν μού ήταν αντιπαθής διαρκώς.

Ο Τζωρτζ Κωστάντζα, πάλι, παρότι στάνταρ δεν θα τον έκανα παρέα, δεν μου την δίνει, όλως παραδόξως.. :ρ Άλλωστε, όλη αυτή η παρέα ήταν γεμάτη μικρότητες, αν και βέβαια, ο Τζωρτζ ήταν ο βασιλιάς.. (αν και για τις σειρές, έχουμε άλλο νήμα... πολλή εξειδίκευση, ρε παιδί μου... :)))) )
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 28 Νοέ 2014, 19:17

Μισητός:
Image

Αντιπαθητικός:
Image

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Λορένα » 28 Νοέ 2014, 21:06

Μισητος ο Τζοφρυ απο το got, μαζι με καμποσους αλλους απο την εν λογω σειρα :)))

Αντιπαθης ο Τζασμιν, που ανεφερε και πιο πανω ο Φαροφυλακας. Την ειδα χθες και την σταματουσα καθε τρεις και λιγο γιατι δεν την αντεχα

Η Μπελα απο το λυκοφως, εκτος απο αντιπαθητικη, ειναι και αταλαντη

Φυσικα ειναι και αλλοι.. απλα αυτοι μου ηρθαν τωρα στο μυαλο :)


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες