Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 28 Νοέ 2014, 23:06

Την Kristen Stewart την ηθοποιό εννοείς. Συμφωνώ και προσθέτω και την Emma Watson.

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 30 Νοέ 2014, 20:09

Ο πιο μισητός κινηματογραφικός χαρακτήρας για μένα είναι μακράν η Αλίσα Τζόουνς (Joey Lauren Adams) της ταινίας "Chasing Amy". Αδυνατώ να ελέγξω την απύθμενη απέχθεια που μου προκαλεί, όπως δυσκολεύομαι και να την εκλογικεύσω. Μισώ τον ήχο της φωνής της, τις εκφράσεις της, τις κινήσεις της , τα πάντα επάνω της - Όλα. Φοβάμαι πως θα ήταν ικανή να ξυπνήσει την ψυχοπαθή μέσα μου αν παίζαμε στην ίδια ταινία :χαχα: (ευτυχώς κάτι αδύνατο να συμβεί).

Image

Με μικρή απόσταση ακολουθεί ο Τζόνι (David Thewlis) της ταινίας "Naked" ο οποίος μου βγάζει περισσότερο αηδία παρά φονικές τάσεις.

Image
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Ιαβερης
Μύστης
Αναρτήσεις: 195
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 01:29

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ιαβερης » 16 Ιαν 2016, 02:05

Πρωτος μου' ρχεται ο Περσι απο το Πρασινο Μιλι. :νατώρα: :οργή: :όχισουλέω: Μιλαμε για εκεινο το σπασικλακι που εκανε την ζωη δυσκολη ολων στη φυλακη. Δεν θυμαμαι ποιος τον υποδυθηκε και δεν θα σκαλισω να βρω ποιος ειναι, παντως τον μισησα τον τυπο!
Άδικα περιμένεις να γυρίσει ο τροχός, το χαμστερ πέθανε.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 01 Νοέ 2018, 19:40

Πιο αντιπαθητικος κι απο τον Jar Jar :μουάχαχα: :χαχαχα:
Image

Δεν νομιζω οτι εχω μισητο ηρωα απο ταινια...
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 05 Νοέ 2018, 14:30

Τα εχω ξαναπει σε αλλο θεμα, αλλα θα το επαναλαβω κι εδω :)))

Με εκνευριζει η Αντζελινα Τζολι ως Λαρα Κροφτ στις ομωνυμες 2 ταινιες, και με εκνευριζουν ολοι αυτοι οι κακογραμμενοι μονοδιαστατοι εξυπνακηδες που ειναι τελειοι σε ολα. Παροτι εχει βοηθους και συνεργατες, ειναι εκεινη που οταν συναντουν ενα μυστηριο ή γριφο, στην τελικη τα βρισκει εκεινη. Και τα καταφερνει ολα, εχει αψογες σωματικες ικανοτητες, τους νικαει ολους στη μαχη, μιλαει 20 γλωσσες, ειναι πρωταθλητρια στο σημαδι, την τεχνολογια, την οδηγηση, τα ακροβατικα κλπ.

Μου θυμιζει οταν ημουν μικρος, που ειχα ανταγωνισμο με παιδια μεγαλυτερης ηλικιας, που ηταν πιο δυνατα, πιο εξυπνα, πιο γρηγορα, πιο τυχερα (Γκαστόνε), πιο..., πιο..., πιο... και νικουσαν ολα τα παιχνιδια. :))))

Δεν εχω δει την καινουργια ταινια, αλλα ελπιζα εκει να ειναι πιο ρεαλιστικος χαρακτηρας η Λαρα.
---------------------
Επισης, οπως ειχα πει εδω με εκνευριζουν στις ελληνικες ταινιες του 80 οι ήρωες οπως αυτοι που υποδυεται ο Σταθης Ψαλτης και ενιοτε η Βλαχοπουλου, καθως και η Γιουλακη στο Ρετιρε. Ειναι αυτοι που αντιπροσωπευουν το μεσο Ελληνα που βλεπει την ταινια, και παντα "βγαινουν μπροστα": χωνουν τη μυτη τους, σχολιαζουν τους αλλους μπροστα τους, γκρινιαζουν, φωναζουν, ανακατευονται, κανουν κουμαντο, και γενικοτερα γεμιζουν το χωρο, επειδη ολοι οι αλλοι ειναικομπαρσοι.

Υποτιθεται οτι βριζουν τα στραβα της κοινωνιας και τους αγενεις αλλα στην ουσια βγαινουν αυτοι πιο αγενεις.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 07 Νοέ 2018, 09:11

Χαχαχα, δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο! :πάνω:
Ειδικα με το τελευταιο... στο Ρετιρε εκνευριστικη ηταν και η Πανοπουλου, οχι μονο η Γιουλακη.
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 07 Νοέ 2018, 13:51

Image

Ο Ορλάντο Μπλουμ στην "Τροία"...
Τι εκνευριστικός χαρακτήρας. Έβγαζε μια κακομοιριά, μια μιζέρια, μια χιπστεριά.
Γενικά η ταινία μου φάνηκε παντελώς αδιάφορη, αλλά με τον Μπλουμ μέσα μου έγινε ανυπόφορη!! :ναι:
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 07 Νοέ 2018, 23:38

Χαιρομαι που συμφωνεις Μπι :Ρ

Νικολα, εκει ειδικα νομιζω ηταν σκοπος της τανιας να φαινεαι αντιπαθητικος ο Παρις. Δηλαδη το κακομαθμενο, μικροτερο παιδι του βασιλια που για τα γκομενικα του προκαλεσε ολοκηρο πολεμο. Οντως, ενω ο Μπλουμ δεν ειναι αντιπαθητικος, ο ρολος του ηταν. Και μαλιστα ο ρολος αυτος υποστηριζε το ρολο του αδελφου του Εκτορα (μεσω αντιθεσης) που φαινοταν ηρωικος, προστατευτικος, και στο τελος θυσιαστηκε για ολα τα παραπανω.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
ακίρα κουροσάβα
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 3
Εγγραφή: 08 Νοέ 2018, 01:51
Επικοινωνία:

Ανάρτησηαπό ακίρα κουροσάβα » 08 Νοέ 2018, 02:17

Καλησπέρα στην ομάδα, νέο μέλος εδώ! Έλλη, χάρηκα!

Θα συμφωνήσω με Χήθκλιφ στο ότι ο πιο αντιπαθής είναι και για μένα ο Τζόνι απ' το Naked, για αυτό τον τελειωμένο κυνισμό του.

Επίσης πολύ αντιπαθητικοί χαρακτήρες για μένα:

Η Julie στη μπλε του Κισλόφσκι (για όλο τον ψυχολογισμό και τη γαλλική δηθενιά)
https://www.altfg.com/film/wp-content/uploads/images/blue-movie-1993-juliette-binoche.jpg

και ο Frodo από τον Άρχοντα των δαχτυλιδιών γιατί είναι πολύ επιτηδευμένα χαζός
"Dodes'kaden"

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Οι πιο μισητοί κι αντιπαθητικοί ήρωες σε ταινίες

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 08 Νοέ 2018, 07:33

Καλωσηρθες στο club! :)) :)))

(Θα συμφωνησω για τον Φροντο...)
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες