Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 30 Μάι 2017, 16:08

Θα της το μεταφέρουμε Ζόφε μην ανησυχείς!! :))))

Και οι άλλοι καλά παιδιά είμαστε, κι ας βλέπουμε μαλακίες!! :ρ
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Τσίου » 30 Μάι 2017, 16:23

Ίζι έγραψε:Α, με συγκινείς :φιλί:

:μουάχαχα: :μουάχαχα: γέλασα δυνατά!
Για να μην βγω αγία, υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που αρπάζομαι πολύ εύκολα και είμαι ικανή να πω χοντράδες :ένοχος: αλλά σε δευτερόλεπτα το αφήνω πίσω μου. Και η ανωμαλία ποια είναι; Δεν θα εκνευριστώ αν μου πεις κατάμουτρα "Είσαι κακόγουστη", θα εκνευριστώ αν το πας γύρω γύρω ή κάνεις λόγο για αισθητική "Η αισθητική μου δεν μου επιτρέπει/ μπλα, μπλα, μπλα" αλλά όπως είπα σε δευτερόλεπτα κουλάρω, διότι ενεργοποιείται ο αμυντικός μηχανισμός του self-hating νάρκισσου, που μου λέει, έλα, χαλάρωσε με το μπάζο. Εντάξει, είσαι λίγο κακόγουστη, τι πειράζει; Έτσι κι αλλιώς κανένας δεν πιάνει μία μπροστά σου :χαχαχα: & :ιδού:

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Χωρίς εμένα τι θα κάνατε;;; Θα βαριόσασταν βρε!!! :))))

Έλα ντε!;
Γελάω μόνη μου, ουφ, ταράχτηκα σήμερα, μου άξιζε να διπλωθώ στα δύο απ'το γέλιο. Που είναι η Έλλη να της αφιερώσω το "Άπονη καρδιά";
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 30 Μάι 2017, 16:24

:μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα: "Κι οι άλλοι καλά παιδιά είμαστε κι ας βλέπουμε μαλ..ιες!!"
Νικόλα.. :προσκυνώ: :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Μάι 2017, 17:17

Τόνιασινε έγραψε:Όταν πουλάκι μου φαροφύλακα μου την είπες ότι βγάζω απ το μυαλό μου συμπεράσματα για το whiplash, ενώ έκανες το ίδιο κ χειρότερα στο santa sangre? Ε? Τί έχεις να πεις?? Απολογήσου!! :χαχα: :χαχα:


Πήγα στο νήμα και βλέπω πως το όλο θέμα ξεκινάει από αυτό:

Τόνιασινε έγραψε:Αν κάποια στιγμή την ξαναδείς, θα ξεπεράσεις την κάποια απλοικότητα ή γραμμικότητα της πλοκής. Δεν είναι εκεί το κέντρο βάρους της ταινίας.
Δηλ. σαν να είμαι χαζός και δεν αντιλήφθηκα το κέντρο βάρους της ταινίας ενώ εσύ, ναι.

Λύθηκε το μυστήριο; :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Τσίου » 30 Μάι 2017, 17:19

Τσίου έγραψε:ενεργοποιείται ο αμυντικός μηχανισμός του self-hating νάρκισσου, που μου λέει, έλα, χαλάρωσε με το μπάζο. Εντάξει, είσαι λίγο κακόγουστη, τι πειράζει; Έτσι κι αλλιώς κανένας δεν πιάνει μία μπροστά σου :χαχαχα: & :ιδού:

Γαμώτο δεν πρόλαβα να κάνω edit. ο self-hating νάρκισσος ^ βγαίνει στην επιφάνεια όταν δεν γνωρίζω/δεν έχω μιλήσει ποτέ με τον άλλον. Οι γνωστοί μου μπορούν να πουν ότι θέλουν για μένα και τα γούστα μου, αντί να νευριάζω σας κάνω χάζι. Αυτά και φεύγω γιατί άργησα. (όσο θα λείπω, φρόνιμα!)
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 30 Μάι 2017, 17:31

Φαροφύλακα υπεκφεύγεις.. & το περίμενα ότι θα το κάνεις αυτό! Ανέλαβε τις ευθύνες σου επιτέλους & μη μου κάνεις άλλο τον αθώο! Μη μετατοπίζεις το φταίξιμο πάνω μου! Εγώ είμαι το θύμα! :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 30 Μάι 2017, 17:37

Τόνιασινε έγραψε:Εγώ είμαι το θύμα! :χαχα:


Δεν ξέρω αν το πρόσεξες Τόνια, αλλά είμαστε τα θύματα... :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Μάι 2017, 18:10

Δεν σου κάνω πλάκα, Τόνια. Γενικότερα, δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα να την πω σε κάποιον. Εκτός αν μου πατήσουν τον κάλο. Τότε έχω έναν σχεδόν αντανακλαστικό μηχανισμό όπου δεν το αφήνω να πέσει και πληρώνω μετρητοίς με το ίδιο νόμισμα. Φυσικά, δεν με τιμάει αυτό το πράγμα. Περιμένω η σοφία των βαθύτατων γηρατειών, αν ποτέ τα φτάσω, να μου δώσει την υπεροψία της... ταπεινοφροσύνης.
:))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 30 Μάι 2017, 19:33

Ωραία,τότε κι εγώ θα σου πω χωρίς πλάκα ότι κι όταν κάποιος κάνει μια παρουσίαση ή σου προτείνει μια αγαπημένη του ταινία, όπως και στο μυρμηγκοφάγο (και να με συγχωρέσει εκ των προτέρων,που αναφέρομαι και σ εκείνον, χωρίς να έχει λάβει μέρος στη συζήτηση, το κάνω μόνο και μόνο επειδή τον ανέφερες εσύ και είπες ότι μετατοπίζει την ευθύνη πάνω του, όταν κάτι δεν του αρέσει),να σου πω λοιπόν φαροφύλακα ότι το να βάζεις 3-2-1-(κανένα!!) ή το να μην αντέχεις να δεις παραπάνω από 15', όταν είσαι "σινεφίλ", επειδή λες ότι "εσύ φταις",δεν κάνεις τον άλλο να αισθάνεται ωραία!

Αυτό που εκλαμβάνει ο καθένας (που σου πρότεινε την ταινία,είτε με παρουσίαση,είτε με το παιχνίδι),είναι ότι: ""Εγώ που είμαι πολύ ψαγμένος και ουάου δε βλέπω αυτές τις μαλακ..λες που αρέσουν σε εσάς τους πολλούς κοινούς θνητούς, εγώ είμαι μόνο για πολύ ιδιαίτερα πράγματα που εσείς δε βλέπετε!!" (Κι ας μην ισχύει όντως αυτό κι ας μην έχει τέτοια ιδέα κανείς για τον εαυτό του κι ας είναι απλά ειληκρινής και λέει μόνο την άποψή του) το ύφος όμως,βγάζει σνομπισμό,άρα σαν αποτέλεσμα, στον άλλο βγαίνει απαξίωση..

Και είναι μια γενικότερη στάση, όχι από αντίδραση, ούτε από κανέναν αμυντικό μηχανισμό ορμώμενη.. η οποία μπορεί να θίξει περισσότερους & πιο πολύ από ένα απλό τύπου "καλά ρε, σοβαρά, σ' άρεσε αυτή η @@ριά??"!

Έχεις αναρωτηθεί λοιπόν, μήπως κι εσύ άθελά σου, προκαλείς την αντίδραση κάποιου άλλου ή τον δικό του αμυντικό μηχανισμό και καταλήγουμε εδώ που καταλήξαμε??

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Οι χειρότερες ταινίες που έχουμε δει

Ανάρτησηαπό Θεατής » 30 Μάι 2017, 19:46

Επειδή αναφέρθηκε και μόνο...στο whiplash κι εγώ είδα δεύτερη βαθύτερη ανάγνωση την οποία είχα γράψει στο συγκεκριμένο νήμα...σε καμία περίπτωση δεν υποστηριζω οτι όποιος δεν την βλέπει είναι χαζός όπως θέλω να πιστεύω κάποιος που δεν την βλέπει δεν με λέει φαντασιοπληκτο...αλλιως να το ξέρω να αντίδρασω κι εγώ αντανακλαστικά γιατί κι εγώ απεχω απο τα βαθειά γηρατειά... :))))
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες