Η Πρωτοχρονιά στον Κινηματογράφο

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Η Πρωτοχρονιά στον Κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 10 Ιαν 2018, 12:50

Χτες επαιξε το Entrapment, το οποιο ασχολειται με την πρωτοχρονια, και δη του μιλένιουμ, με τον "Ιο" να αποτελει σεναριακο στοιχειο.

Ποτε δε συμπαθησα αυτη την ταινια, πολυ αδεξια σκηνοθετημενη, και οι πρωταγωνιστικοι χαρακτηρες αντιπαθητικοι. Προκειται για μια ταινια που προμοταριστικε με τη σκηνη του πωπου της Καθριν-Ζετα Τζόουνς να κινειται μεσα σε δεσμες λειζερ. Ενας κριτικος κινηματογραφου ειχε πει οτι ολο το (χαλια) σεναριο της ταινιας αναπτυχθηκε γυρω απο αυτο το κονσεπτ :)))
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Η Πρωτοχρονιά στον Κινηματογράφο

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 10 Ιαν 2018, 14:45

Την είχα δει πριν από χρόνια. Για ταινία δράσης δεν ήταν κακή (άσε που έμαθα και γεωγραφία αφού η πλοκή εξελίσσεται στην Κουάλα Λουμπούρ). Όντως είχε παίξει τρελή προώθηση με την σκηνή με τα λέιζερ και την Τζόουνς. Από την άλλη δεν υπήρχε και τρομερή χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών. Η Τζόουνς ήταν κάπως μικρή για τον Κόννερυ.

Η πλάκα είναι ότι η ταινία βγήκε λίγα χρόνια αφού σατίρισε η Γκόλντυ Χόουν τον Κόννερυ στο Κλαμπ Χωρισμένων Γυναικών για την τάση να παίζει με πολύ νεότερες πρωταγωνίστριες.

Image
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 5 επισκέπτες