Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Φεβ 2017, 16:20

Ίζι τι να εννοώ?? Όπως εσένα για παράδειγμα δε σου αρέσουν κάποια χοντροκομμένα αστεία στις ελληνικές ταινίες, έτσι εμένα αυτά τα "αστεία".. αν λέγονται ως αστεία, δε μου αρέσουν όταν λέγονται στην πραγματικότητα.. και οι φατσούλες πήγαιναν στο κείμενο το οποίο παρέθεσα.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 06 Φεβ 2017, 16:40

Ένα αθώο αστείο ήταν. :)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Φεβ 2017, 16:42

.. σα νεογέννητο βρέφος..

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 06 Φεβ 2017, 16:58

Ίζι δεν το έχω δει και ποτέ δεν μου προκάλεσε κάποιο ενδιαφέρον σε σύγκριση με διάφορες ταινίες του Starewicz, που αν και δεν συμπαθώ τα ανιμέισον τον έχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Θα μπορούσες να δοκιμάσεις για παράδειγμα το προγενέστερο The Mascot που παιχνιδίζει και με τα όρια μιας κατηγορίας που σου αρέσει ;)

Νικόλα αν δεν σε είχε ικανοποιήσει μέχρι τότε δεν είμαι σίγουρος ότι αλλάζει κάτι, αν και προσωπικά λατρεύω τη σκηνή του διαγωνισμού, που αν θυμάμαι καλά είναι κάπου αργότερα :χμ:

Λυπάμαι Τόνια, αλλά δεν θα σου ζητήσω συγνώμη για ένα αστείο που δεν αφορά εσένα. Η Ίζι στην οποία και απευθυνόταν κατάλαβε το ύφος του. Ήλπιζα να λάβω δύο απαντήσεις, αλλά όχι η μια εξ’ αυτών να είναι δικιά σου.

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Φεβ 2017, 17:15

Και λέγοντας κοριτσάκια?? Δεν αναφερόσουν μόνο στην Ίζι. Εκτός απ την Ίζι μόνο εγώ έγραψα λίστα και είμαι θηλυκού γένους για να δικαιολογηθεί ο πληθυντικός.. την ηλικία μου δε σου την έχω πει.. μπορείς μόνο να την υποθέσεις.. άρα η έκφραση σου ήταν περιπαιχτική κι αφορούσε κι εμένα. Συγνώμη δε ζητάω ν' ακούσω, δε χρειάζεται.. έτσι κι αλλιώς είτε αστεία κάνεις, είτε προσβλητικός γίνεις.. στα.. κοριτσάκια του φόρουμ θα απολογηθείς??

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 06 Φεβ 2017, 18:46

Οπότε αυτό είναι το ζητούμενο. Δεν έχω κάτι να προσθέσω. Ίσως να έχεις εσύ σε μερικές μέρες.

Ίζουαλ
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 2
Εγγραφή: 04 Φεβ 2017, 15:43

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Ίζουαλ » 06 Φεβ 2017, 19:43

Μυρμηγκοφάγος έγραψε:Μάλλον φυσιολογικό να έχω τις περισσότερες κοινές με σένα παρά με τα κοριτσάκια του φόρουμ, ή τον ταλαιπωρημένο Ίζουαλ που αλυσοδεμένος υποχρεώνεται να βλέπει ότι βλέπει η Ίζι, θέλει - δε θέλει :ρ

Τις επόμενες ημέρες, για να μη μείνει ίχνος τέτοιων υπονοιών, η Ίζι θα υποστεί επιμόρφωση στις πολεμικές ταινίες (Κόκκινος Οκτώβρης, Κανόνια του Ναβαρόνε, Πλατούν, Full Metal Jacket, Ελαφοκηνυγός, Λεπτή Κόκκινη Γραμμή κλπ) αλά Κουρδιστό Πορτοκάλι :ααργκ: :αργκ: :ααργκ: :))))

P.S. Αντικαθιστώ το Finding Nemo με το Κύμα (Die Welle-2008).

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Φεβ 2017, 19:56

Το θέμα είναι τελικά να Έχεις κάποιον και να μοιράζεσαι μαζί του και τα καλά και τις πατάτες.. να σου μαθαίνει και να του μαθαίνεις.. όταν δεν έχεις είναι το πρόβλημα.. ή όταν έχεις κάποιον που αδιαφορεί για τα ενδιαφέροντα σου και τα γούστα σου.. ;)

Το κύμα πολύ καλό :πάνω:
Ίζι μη μασάς.. το πλατούν και το φουλ μέταλ τζάκετ είναι ταινιάρες όπως και η λεπτή κόκκινη γραμμή ( απ όσο μου χει πει ο Θεατής ) και ενώ έχω δει την αρχή δεν την έχω δει όλη και θα το κάνω..

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 06 Φεβ 2017, 22:10

Το Die Welle το έχω δει κι εγώ. :))))

Θεωρώ πως ξεκίνησε πολύ δυνάτα πάνω σε μια άκρως επίκαιρη ιδέα, αλλά κάπου στην μέση ξεφούσκωσε και δεν απέφυγε το κλισέ τέλος...
5/10 βλέπω είχα βάλει.

Μυρμηγκοφάγε όσο θυμάμαι μου άρεσε ΄το Jabberwocky μέχρι το σημείο που το είχα δει, και ως φαν των Πάιθον και της αγγλικής κουλτούρας εικάζω πως θα μου αρέσει και το υπόλοιπο!! :ναι:

Οι πολεμικές που ανέφερε ο Ίζουαλ είναι όλες πολύ καλές (και σίγουρα θα τις εκτιμήσει η Ίζι #not).
Για μένα προσωπικά τα Πλατούν είναι πιο πίσω σε σχέση με τις υπόλοιπες...
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Οι 100 αγαπημένες μας ταινίες!

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 12 Φεβ 2017, 13:46

Νικόλα, η Ίζι θα μπορούσε να πάρει το αίμα της πίσω βάζοντας κάποιες σειρές στο πρόγραμμα, που όλοι ξέρουμε πόσο της αρέσουν. Ενδεικτικά Band of Brothers (2001), Seventeen Moments of Spring (1973), Liberation (1971) :))))


Επιστροφή “Κορυφαία κι Αγαπημένα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες