Sex and the city

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Sex and the city

Ανάρτησηαπό Λορένα » 01 Απρ 2013, 02:08

Πολυ μελανι εχει χυθει γι'αυτη την σειρα... ας χυθει λιγο παραπανω.

Αν και εχουν περασει χρονια που τελειωσε, και εχουν γυριστει και 2 ταινιες για συνεχεια (ηταν και 3η αλλα δεν εγινε), εξακολουθει ακομη να παιζει σε καποιο καναλι (εγινε πλεον κλασσικη σαν τα φιλαρακια), ενω υπηρξε και ελληνικη εκδοχη (στην Νετ) που μου αρεσε, αλλα δεν γυριστηκαν πολλα επεισοδια.

Τεσσερις φιλες, και οι περιπετειες τους με τους αντρες. Τεσσερις διαφορετικοι χαρακτηρες, και αμετρητοι χαρακτηρες αντρων. Διαφορετικες μορφες ερωτα, αγαπης, εμμονης, αποθημενων, συμβιωσης κτλ κτλ..

Νομιζω.. πως εχει καλυψει ολες τις περιπτωσεις..

Αν και οι ηρωιδες δεν χαρακτηριστηκαν και με τα καλυτερα λογια, με το μεγαλυτερο θαψιμο να το εφαγε η πρωταγωνιστρια Καρυ, και το κολλημα της για ολες τις σεζον Μιστερ Μπιγκ, την εποχη τουλαχιστον που γυριζοταν η σειρα, πολλες γυναικες ειχαν ταυτιστει με αυτη.

Αλλο χαρακτηριστικο της σειρας (που επισης κατηγορηθηκε) ειναι η διαφημιση προιοντων (ειδικα ενα συγκεκριμενο ονομα παπουτσιων εγινε πασιγνωστο απο κει), αλλα και το λανσαρισμα μοδας (καλα αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, και δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται).

Χαζευοντας το, τωρα τα βραδια, παρατηρω οτι η ανασφαλεια της ηρωιδας, την αναγκαζε να κανει λαθος και να διωχνει το αποθημενο της. Βεβαια.. αν εκανε τις σωστες, δεν θα πηγαινε η σειρα 6 σεζον, αλλα ετσι οπως την βλεπω τωρα, πραγματικα με νευριαζει :γρμβ:

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 01 Απρ 2013, 13:36

Μου αρέσει πολύ η συγκεκριμένη σειρά.Έχω δει πολλές φορές όλα τα επεισόδια.Αν και με εκνευρίζει λίγο αυτό με τις μάρκες και τον τρόπο ζωής που έχουν γιατί είναι αδύνατον μια φυσιολογική κοπέλα να τα έχει αυτά :roll: Όχι πως ζηλεύω αυτόν τον τρόπο ζωής απλά είναι εκνευριστικό αυτό που περνάνε στον κόσμο.Παρόλα αυτά την παρακολουθώ.

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 01 Απρ 2013, 15:11

Την έβρισκα λιγάκι..ανούσια και ρηχή αυτή την σειρά και δεν μπόρεσα να την παρακολουθήσω ποτέ ολόκληρη (φυσικά, δεν θέλω επουδενί να θίξω αυτούς που την αγαπούν πολύ).. :)

Δεν μπόρεσα να ταυτιστώ με κάποια ηρωίδα, και τα έβρισκα όλα λιγάκι...υπερβολικά. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το στυλ των πρωταγωνιστριών (άσχετα αν με νευρίαζαν κατά τ' άλλα). Αλλά όπως λέει και η Μαργαρίτα, ήταν πολύ μακριά από το μέσο πορτοφόλι..

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Αξία » 01 Απρ 2013, 18:57

Εμένα μου άρεσε πολύ η Σαμάνθα με τις τρομερές ατάκες της και τις ακόρεστες ορέξεις της! :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Άνθρωπος Χωρίς Όνομα
Μύστης
Αναρτήσεις: 100
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 22:04

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Άνθρωπος Χωρίς Όνομα » 01 Απρ 2013, 19:03

Αξία έγραψε:Εμένα μου άρεσε πολύ η Σαμάνθα με τις τρομερές ατάκες της και τις ακόρεστες ορέξεις της! :χαχα:




...και σε μενα και πιστευω και σε ολους τους υπολοιπους . :μπράβο:


There's Two Kind of People, my friend, Those With Loaded Guns and Those Who Dig

Αβατάρι χρήστη
Συνικός
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 32
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:40

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Συνικός » 01 Απρ 2013, 19:06

Αξία έγραψε:Εμένα μου άρεσε πολύ η Σαμάνθα με τις τρομερές ατάκες της και τις ακόρεστες ορέξεις της! :χαχα:


Πράγματι, η Σαμάνθα κι εμένα πολύ μου...αρέσει.

Αβατάρι χρήστη
Φαίη
Μύστης
Αναρτήσεις: 80
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 12:45
Θέση: Ιωάννινα

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Φαίη » 06 Απρ 2013, 22:06

Την έβλεπα φανατικά τη σειρά χωρίς (ευτυχώς) να ταυτιστώ με κάποια από τις ηρωίδες.
Μού άρεσαν πολύ οι ατάκες και γενικώς το στήσιμο της σειράς.
Πάντως, το θέμα είναι να μπορεί να τη βλέπει κανείς τη σειρά αποστασιοποιημένα. Προφανώς και ο τρόπος ζωής των κοριτσιών απέχει μακράν από το δικό μας. Μα 400 $ για ένα ζευγάρι γόβες; :τρέλα:
Σχετικά με το πόσους ερωτικούς συντρόφους είχε αλλάξει η καθεμία της τι να σχολιάσει κανείς; Η Σάρλοτ που ήταν και καλά η... μυξοπαρθένα της παρέας είχε πάει με ουκ ολίγους. Σε κάποιο σημείο η Μιράντα είχε αναφέρει πως είπε πάει με 48 άντρες :ααργκ: και είχα πάθει σοκ (φανταστείτε η Σαμάνθα τι θα είχε στο ενεργητικό της!). Πραγματικά αναρωτιέμαι, όλες οι αμερικανίδες τέτοιο μέσο όρο έχουν;;;

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 06 Απρ 2013, 22:11

Μα δεν είναι μόνο τα ακριβά ρούχα είναι γενικά ο τρόπος ζωής τους υπερβολικά πολυέξοδος .Όλο φαγητά και ποτά έξω , ταξί για δύο τετράγωνα..ντεμεκ η Κάρι είχε και χαμηλό μισθό :χαχα: Έχω καιρό να δω πάντως και μου έλειψαν και οι τέσσερις λιγάκι , θέλω να πιάσω ξανά αυτή τη σειρά κάποια στιγμή.

Αβατάρι χρήστη
Φαίη
Μύστης
Αναρτήσεις: 80
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 12:45
Θέση: Ιωάννινα

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Φαίη » 06 Απρ 2013, 22:14

Ναι, γενικά ήταν ο τρόπος ζωής τους που ήταν υπερβολικός. Κι αυτό με το ταξί, πόσο δίκιο έχεις! Για πλάκα το έπαιρναν!
Το δείχνει κάθε βράδυ πάντως στο Μακεδονία κατά τις 11 και βάζει από δύο επεισόδια κάθε φορά. Όποτε θυμηθώ, το βλέπω ;)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sex and the city

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Απρ 2013, 22:15

Αυτή η σειρά μάλλον είναι ξεκάθαρα στοχευμένη στο γυναικείο κοινό. Παρόλα αυτά είναι καλοφτιαγμένη και όσο να πεις, δεν ξέρω αν βγάζεις σεζόν, αλλά μερικά επεισόδια τα βλέπεις άνετα.

Δεν ξέρω πόσο ρεαλιστικά είναι τα υπόλοιποα, στις συζητήσεις για το σεξ, πάντως, λενε αρκετές αλήθειες.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Κωμικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες