Orphan Black (2013 - )

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 03 Ιουλ 2017, 23:43

Τώρα παίζεται η πέμπτη σεζόν Τόνια. Είμαι εντελώς εθισμένη, είναι γεγονός. Βρίσκομαι στα μισά της τρίτης. Μπορώ να πώ οτι την κατατάσσω στις αγαπημένες μου σειρές χαλαρά :ναι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Θεατής » 04 Ιουλ 2017, 00:10

Υπέροχη η πρωταγωνίστρια στους τόσους ρόλους αλλά μην μου πείτε ρε παιδιά οτι δεν λιωσατε στο γέλιο όταν ο Φηλιξ ζωγράφιζε με την ποδιά και με τον κώλο έξω... :)))) :χαχα: :))))
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 04 Ιουλ 2017, 00:16

Κι εμένα μ'αρέσει πολύ αυτή η σειρά, αλλά επειδή την ξεκίνησα όταν άρχισε να προβάλλεται, με κούρασε η αναμονή της κάθε επόμενης σεζόν.. το ιδανικότερό μου είναι οι ολοκληρωμένες σειρές, αλλά επειδή δεν είναι πάντα εύκολο να βρίσκεις τέτοιες, αφήνω να μαζεύονται.. ;) :)))

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 04 Ιουλ 2017, 00:23

Εννοείται Θεατή !! Ένας λόγος που την είναι κι αυτές οι ανάλαφρες εναλλαγές που έχει με αποτέλεσμα να σε έχει μονίμως σε εγρήγορση αλλα να μη σε βυθίζει και στην μαυρίλα. Ο άλλος λόγος είναι η σχέση που αναπτύσσεται μεταξύ των αδερφών. Φέρνει και σημαντικά θέματα στο τραπέζι σχετικά με την κλωνοποίηση. Σε καταλαβαίνω Τόνια. Δεν μπορώ να με φανταστώ να περιμένω για την συγκεκριμένη σειρά. Τα επεισόδια κυλάνε νερό και δεν μου φτάνουν θέλω κι άλλο. Η Τατιάνα είναι έρωτας σε όλες τις εκδοχές της, ακόμη και του τράνς Τόνυ. Έπρεπε να έχει μια αγκαλιά χρυσές σφαίρες αυτή η ηθοποιός πραγματικα.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Ιουλ 2017, 00:33

Κι εγώ δεν θυμάμαι πού την είχα αφήσει.

Πάντως, και μιας και το ανέφερε η Στιλλ:
Στιλλ Ιλλ έγραψε:Η πρωταγωνίστρια είναι ξεκάθαρα αλλού, μια κατηγορία μόνη της :προσκυνώ:
κι επειδή τα λέγαμε τις προάλλες και για τον τύπο στο Split (2016), καλός κι εκείνος, αλλά όταν τον σχολιάζαμε μου ερχόταν κατά νού πόσο καλή είναι αυτή εδώ η τύπισσα. Πραγματικά αλλάζει η φυσιογνωμία της όταν παίζει την νοικοκυρούλα ή την κουλ την λεσβία, ή την άλλη την ψυχοπαθή... Δηλ. δεν είναι μόνο η αλλαγμένη εξωτερικά εμφάνιση αλλά αυτό που βγάζει σαν φυσιογνωμία. Πολλή καλή... Αν και πάει τώρα πια καιρός κι έχει θολώσει η ανάμνηση.

Να πω επίσης πως πολύ μου είχε αρέσει, και με είχε τραβήξει στην σειρά, το πρώτο το επεισόδιο όπου βλέπει τον εαυτό της να... πηδάει. Το μεταφυσικό της εμπειρίας σκορπίζεται βέβαια, έπειτα, αλλά η στιγμή ήταν ωραία για μένα.
:)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 04 Ιουλ 2017, 00:54

Συνήθως οι μεταφυσικές "λύσεις" σε ένα έργο, μου κάνουν αρκετά εύκολες & προσωπικά δεν τις προτιμώ.. όσο για την πρωταγωνίστρια όμως, συμφωνώ απόλυτα..

Το υπέροχο είναι όταν παίζει τη μια αδερφή που προσποιείται άλλη αδερφή & παίζει τόσο καλά που φαίνεται ότι δεν είναι το πρόσωπο που προσποιείται, αλλά το άλλο πρόσωπο που προσποιείται το άλλο πρόσωπο!! (Τί ωραία που τα λέω!!) :ρ :μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα:

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Θεατής » 04 Ιουλ 2017, 01:00

Στιλλ αμα την τελειώσεις βάλε να δεις τον Σπάρτακο που είναι και ολοκληρωμένη... σας την λέω εδώ και καιρό αυτή την σειρά και δεν με ακούτε... :γρμβ: μα σας παρακαλώ...ακούστε με... :χαχα: :χαχα:
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 04 Ιουλ 2017, 11:36

Τόνια ακριβώς! !! Δεν μεταμορφώνεται μονο ολοκληρωτικά για καθε κλώνο είναι και πιστευτή οταν πρέπει ένας κλωνος να υποδυθει τον άλλο. Those acting skills are insane. Θα την έχω υπόψη Θεατή και αν υπάρχουν κι άλλες σειρές που μπορείς να μου προτείνεις με πολλά επεισόδια θα το εκτιμησω. Πρέπει να είμαι εφοδιασμενη στις διακοπές. :)))
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Θεατής » 04 Ιουλ 2017, 22:58

Στιλλ Ιλλ έγραψε: Θα την έχω υπόψη Θεατή και αν υπάρχουν κι άλλες σειρές που μπορείς να μου προτείνεις με πολλά επεισόδια θα το εκτιμησω. Πρέπει να είμαι εφοδιασμενη στις διακοπές. :)))


Ναι όλο έτσι μου λέτε και μετά δεν.... :λυγμ:
Με βρήκατε μικρό και με κοροιδεύετε...




:))))
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Orphan Black (2013 - )

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 04 Ιουλ 2017, 23:19

Oχι, οχι αλήθεια μετράει η γνώμη σου γιατί είναι κοντά τα γούστα μας. Δεν θα σε ξανακοροιδέψω, το υπόσχομαι :ρ

Ένα απίστευτο πράγμα, με κάνεις και γελάω τοσο εύκολα :)))
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες