Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 17 Μάι 2013, 16:20

(Δεν βρήκα τον τρόπο να προσθέσω poll, όμως αν μπορεί να μπει νομίζω ότι ταιριάζει)

Ποιον Οίκο υποστηρίζετε στο Game of Thrones και γιατί; Mια που είμαστε κινηματογραφικό/τηλεοπτικό φόρουμ ας απαντήσουμε με κριτήριο όσα βλέπουμε στη σειρά, και όχι στα βιβλία. Οι Οίκοι είναι, βέβαια, πάρα πολλοί, όμως νομίζω ότι αυτοί είναι οι επικρατέστεροι μέχρι στιγμής - διορθώστε με αν κάνω λάθος:

House Stark
Image

House Baratheon
Image

House Lannister
Image

House Targaryen
Image

House Tyrell
Image

House Greyjoy
Image

Nα απαντήσω: Eίμαι με τους Λάνιστερ, γιατί έχουν τους δύο αγαπημένους μου χαρακτήρες, τον Τζέιμι και τον Τύριον, και γιατί οι κακοί τους είναι όλοι εξαιρετικά ενδιαφέροντες (υπολογίζω και τον Τζόφρεϊ σαν Λάνιστερ), ειδικά ο Τάιγουιν - ο πιο κουλ κακός που υπάρχει. Επίσης, έχουν το καλύτερο σύνθημα ("Hear me roar") και τον καλύτερο ύμνο. Τέλος γιατί λατρεύω τα ρούχα και τα μαλλιά της Σέρσεϊ.

Image
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 17 Μάι 2013, 16:45

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές και δεν έχω αποφασίσει ακόμα.. :ωιμέ: Βασικά μου είναι δύσκολο να διαλέξω γιατί θέλω να πω τους Λάνιστερ από τη μια επειδή κι εγώ τους αγαπώ αλλά ...αγαπώ και τον Ρομπ Σταρκ....

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 17 Μάι 2013, 16:53

Από τρίτη σεζόν έχω δει μόνο το πρώτο επεισόδιο κ ψιλοβαριέμαι να το συνεχίσω, οπότε μέχρι στιγμής υποστηρίζω Daenerys Targaryen, γιατί ήταν Καλίσι και μάλιστα με σύζυγο τον Καλ Ντρόγκο :σάλια: γιατί είναι κούκλα και γιατί οι δράκοι πετάνε φωτιές κ είναι δικοί της. Εντάξει δε τα λες κι επιχειρήματα αυτά, αλλά την πάω ρε παιδί μου. :ρ
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 17 Μάι 2013, 17:10

Πολύνιους έγραψε: Εντάξει δε τα λες κι επιχειρήματα αυτά, αλλά την πάω ρε παιδί μου. :ρ

Αν συνεχίσεις τη σεζόν θα έχεις πολύ περισσότερα επιχειρήματα υπέρ της ;)
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 17 Μάι 2013, 17:48

Ίζι, μας βάζεις δύσκολα. Καταρχήν, είμαι κατά της βασιλείας οπότε μου είναι δύσκολο να υποστηρίξω βασιλιάδες, έστω και... σε φανταστικούς κόσμους.

Έπειτα, μπορεί να έχω τις συμπάθειές μου εδώ κι εκεί, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα ήθελα να το και τον οίκο του ήρωα να βασιλεύει. Συμπαθώ πολύ τον Τίριων και τον Τζέιμη, ως ένα σημείο, αλλά μάλλον θα... πολεμούσα για να μην κυβερνήσει ο αντιπαθητικός οίκος τους. :ρ

Πιστεύω πως ο καλύτερος και συμπαθητικότερος βασιλιάς θα ήταν ο Ρένλη Μπαράθεων, αλλά...

Από εκεί και πέρα, σαν οίκο, νομίζω πως θα διάλεγα ή τους Σταρκ ή την Ντενέρις.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 17 Μάι 2013, 17:50

Εγώ είμαι: House Stark
Image
Τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Γιατί αγαπώ τον Νεντ Σταρκ πρώτα απ' όλα κι από εκεί κι έπειτα αγαπώ και τα παιδιά του, τον Τζον Σνόου, τον Ρομπ, τον Μπραν, την Άρια, αυτά :ρ μου αρέσουν από πολλές απόψεις, ήταν σωστοί από το πρώτο επεισόδιο. Βέβαια δεν ξέρω πως θα εξελιχθούν...

Και η Ντενέρις μου αρέσει, μου αρέσουν τα μαλλιά της πάρα πολύ και το γεγονός ότι έχει δράκους.

Πάντως παρόλο που είμαι ομάδα Σταρκ απολαμβάνω περισσότερο αλλονών ιστορίες. Κυρίως επειδή νιώθω ότι οι Σταρκ κινδυνεύουν κάθε ώρα και στιγμή και αγχώνομαι!!

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 17 Μάι 2013, 18:51

Τους Λάνιστερ; Τους Λάνιστερ; ΤΟΥΣ ΛΑΝΙΣΤΕΡ; Δηλαδή στα Στρουμφάκια υποστήριζες τον Δρακουμέλ :ρ ;
...πάλι καλά που δεν υποστηρίζεις τους Φρέι ή τους Μπόλτον...

Χωρίς πλάκα τώρα μάλλον από τους βασικούς χαρακτήρες ο καλύτερος βασιλιάς θα γινόταν ο Τύριον Λάνιστερ, αν και ομολογουμένως η καλλίπυγος Καλίσι όσο προχωράνε τα βιβλία (και η σειρά) ωριμάζει πολιτικά, αλλά νομίζω ότι (τουλάχιστον στα βιβλία) μέχρι στιγμής ο συγγραφέας μας θέλει δίπλα στους Σταρκ, και επειδή κάτι παραπάνω θα ξέρει ο μάστορας και εγώ σταρκικός είμαι (εφόσον δεν το βλέπω και πολύ πιθανό να ιδρυθεί η (αστική) Δημοκρατία των Ηνωμένων Πολιτειών του Γουέστερος άμεσα (για την Γουεστεριανή Ένωση Σοβιετικών Σοσιαλιστικών Δημοκρατιών δεν το συζητάμε καν).
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 17 Μάι 2013, 19:03

πες τα, ρε Κόρτο.. άκου τους Λάνιστερ...! :ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Ίζι » 17 Μάι 2013, 19:23

Τους Λάνιστερ φυσικά! Ποιους Σταρκ; Ο Νεντ φοβερός αλλά...
Θα πάρω τώρα στα σοβαρά τον Ρομπ (που σε πιθανή λογομαχία ο Τάιγουιν θα τον έκανε ΣΚΟΝΗ) ή την Κέιτλιν (που αντιπαθέστερος χαρακτήρας δεν υπάρχει) και τις βαρετές ιστορίες τους;
Ή θα βασιστώ στα πιτσιρίκια που είναι συμπαθέστατα, όμως έχουν ακόμα πολύυυυυυυ δρόμο;
Στη Σάνσα δεν νομίζω ότι θα πόνταρε κανένας έστω 1 δραχμή...

Από την άλλη ο Τζον Σνόου, που ναι είναι φοβερός, για μένα είναι
Μπαράθεον
*το παραπάνω δεν είναι σπόιλερ, αλλά μια θεωρία μου.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Μαντυ
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36

Re: Ποιους υποστηρίζετε στο Game of Thrones;

Ανάρτησηαπό Μαντυ » 17 Μάι 2013, 19:25

καμια δεκαρια οικοι, βασιλιαδες ,δρακοι.. μα τι γινεται σ'αυτη τη σειρα;;
κ νομιζα ειχα πιασει το πνευμα... αλλα οτι να ' ναι

(μη μου δινετε σημασια ,μια ασχετη ειμαι που πεταχτηκα)
I 'm not bad, i 'm just drawn that way


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες