Game of Thrones! Ο πλανήτης περιμένει!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιούν 2013, 13:37

Το βραδάκι θα δω για τί μιλάς.. :ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 11 Ιούν 2013, 13:45

Πολύ υποτονικό το τελευταίο επεισόδιο, με εξαίρεση τις απίθανες σκηνές της Άριας και της Ίγκριντ, και τη φάση που ο Τάιγουιν τη λέει στον Τζόφρεϋ.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 11 Ιούν 2013, 14:52

Φαροφύλακας έγραψε:Το βραδάκι θα δω γιατί μιλάς.. :ρ


Κραταει απο την πρωτη σαιζον το μισος μου γι'αυτον. Απλα τον θυμηθηκα τωρα γιατι ειχαμε καιρο να τον δουμε. Κωλογερος του κερατα. Δεν κανει τιποτα τρομερο στο τελευταιο επεισοδιο, αλλα ειναι ενας χαρακτηρας που μου τη δινει αφανταστα!
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιούν 2013, 21:24

Εντάξει, άλλο ένα πολύ ωραίο επεισόδια σε μια κορυφαία σειρά...

και τώρα θα περιμένουμε πάλι έναν χρόνο; :λυγμ:


hey.. does this girl has a way with goodbyes or what? :ρ

Image
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Διχασμένη
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 4
Εγγραφή: 07 Μάρ 2016, 23:57

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Διχασμένη » 08 Μάρ 2016, 00:38

Μου αρέσει πολύ αυτή η σειρά!! Πρόσφατα την ανακάλυψα και τη βρίσκω καταπληκτική :γιούπι: Έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο, τίγκα στην ίντριγκα, χαρακτήρες πολύ καλομελετημένους και ωραία τοπία και σκηνοθεσία. Το μόνο που με χαλάει αρκετά είναι οι μεγάλες δόσεις βίας.

Για τη συγκεκριμένη σεζόν θέλω να πω ότι μ' άρεσε πολύ το ζευγάρι Τζόν Σνόου -Ίνγκριντ. Μου αρέσει πολύ πώς αποδίδει το αγριοκόριτσο που ερωτεύεται και παραδέχομαι ότι οι ατάκες που λέει η Ίνγκριντ στον Τζον και ότι δεν τον αφήνει σε χλωρό κλαρί μου φαίνονται φοβερά διασκεδαστικά!

Μην είστε τόσο αυστηροί με την καημένη τη Σάνσα! Είναι απλώς μια χαζοβιόλα απερίγραπτη! Μάλλον σε καλό θα της έρθει ο γάμος με τον Τύριον, καθώς αυτός τουλάχιστο θα τη φροντίζει και θα της φέρεται έντιμα. Ένα απορώ με αυτήν: είναι δυνατόν να μην κατάλαβε ότι κάτι παίζει με τον κοκέτη που της πρόσφεραν αρχικά;! Είπαμε, είναι χαζή, αλλά η σκηνή που του την γνώρισαν μιλάει από μόνη της!
ο κοκέτης ασχολείται πιο πολύ με τα ρούχα και την τελετή του γάμου και από αυτήν την ίδια και μόνο στο τέλος και παρεπιπτόντως αναφέρει τη νύφη. Και η άλλη ασχολείται με το τι θα βάλει στο γάμο και σε ποια χώρα υπάρχουν πιο καλοί ράφτες!!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Μάρ 2016, 08:43

Διχασμένη, για μένα η Σάνσα δεν είναι χαζή. Ξεκίνησε, ένα μικρό κοριτσάκι, με μια παιδιάστικη αφέλεια και χαρά στην καρδούλα της να ζήσει με τον πρίγκιπά της και βρέθηκε ξαφνικά σε ένα απερίγραπτα σκληρό περιβάλλον και μια βασανιστική ζωή όπου το ένα τραύμα διαδεχόταν το άλλο. Είναι από τους πιο άτυχους ήρωες της σειράς.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 08 Μάρ 2016, 09:21

Την Σάνσα πάντως που δεν την είχε αγγίξει ούτε ο άνεμος, ανέλαβε να την μυήσει στα μυστικά του έρωτα ο αρχι-ανώμαλος Ράμσει!!! Αυτό θα πει γκαντεμιά!!! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 08 Μάρ 2016, 14:38

Φαροφύλακας έγραψε:Διχασμένη, για μένα η Σάνσα δεν είναι χαζή.

Χμ, είσαι σίγουρος; Όταν ο πατέρας της κανόνιζε να διαφύγουν μαζί με την Άρυα απ' το Κινγκς Λάντινγκ, παρ'ότι τους είχε πει να μην πουν τίποτε σε κανέναν, η Σάνσα πήγε και τον μαρτύρησε στη Σέρσεϊ!!! Την οποία Σέρσεϊ είχε δει να συμπεριφέρεται με σκληρότητα στους ανθρώπους και παρ' όλα αυτά εκείνη εξακολουθούσε να τη θεωρεί "καλή και γλυκιά βασίλισσα". Κι όταν ο Τζόφρι παρενόχλησε τον γιο του χασάπη και πήγε άκλαυτο το καημένο το αγοράκι, κατηγορήθηκε η αδελφή της και την πλήρωσε ο ΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ανταρόλυκος, η Σάνσα που ήταν μάρτυρας σε όλα αυτά συνέχισε να τον στηρίζει και να τον αγαπά. Η Άρυα που ήταν και μικρότερη σε ηλικία είχε καταλάβει τόσο τον Τζόφρι όσο και τη Σέρσεϊ. Αν δεν τους είχε "δώσει" η Σάνσα δεν θα είχαν γίνει οι φασαρίες και πιθανόν να γλίτωνε κι ο Ένταρντ. Αν όλα αυτά δεν είναι χαζομάρα, τότε τι είναι; Πάντως μεγαλώνοντας πονήρεψε, δεν λέω.

Άσε Νικόλα, στη σκηνή με τον Ράμσεϊ μάτωσε η καρδιά μου για τη Σάνσα (που ποτέ δεν συμπάθησα ιδιαίτερα). :λυγμ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 08 Μάρ 2016, 15:58

Σε καταλαβαίνω Ίζι...

Αν και έμενα ο Ράμσει είναι ο αγαπημένος μου χαρακτήρας!!! :αργκ: :))))

Αν τον πειράξει ο Μάρτιν σταματάω να βλέπω την σειρά!!! :ρ
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Μεταλλαγμένη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 212
Εγγραφή: 01 Μάι 2014, 20:38

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Μεταλλαγμένη » 09 Μάρ 2016, 14:14

Ηταν χαζή και αγαθή, στην αρχή, η Σάνσα, μετά κάπως έδειξε να πονηρεύει. Πάντως, την θεωρώ πολύ βαρετό χαρακτήρα και την ηθοποιό ομορφούλα μεν αλλά με ελαφρώς νυσταγμένη φάτσα που μου προκαλεί κι εμένα...ύπνο :μαναι:

@Νικόλα, ελπίζω να κάνεις πλάκα για τον Ράμσει. Είναι απο τους πιο μισητούς, απεχθείς και εμετικούς χαρακτήρες που έχω συναντήσει στην οθόνη. Μπορώ να πω οτι τον αντιπαθώ περισσοτερο και απο τον Τζόφρι. Ισως φταίει που ο ηθοποιός που τον ενσαρκώνει, έχει από φυσικού του ανώμαλη και αντιπαθητική φάτσα. Αντίθετα, ο ηθοποιος που παίζει τον Τζοφρι όχι τοσο.
Sam: Dude, you killed Hitler!
Dean: Yeah...!Awesome!
(Supernatural)


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες