Game of Thrones! Ο πλανήτης περιμένει!

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 22 Μάι 2013, 11:57

@Σινεφίλ, συμφωνώ :πάνω:

Κι εγώ γουστάρω το ζευγάρι Τύριον-Σάνσα. Εκείνη είναι το πιο άβουλο, χαμένο, ανόητο πλάσμα στη σειρά κι εκείνος ο πιο έξυπνος άντρας. Μέσα στις πολλές της ατυχίες ήταν ΠΟΛΥ τυχερή που παντρεύτηκε τον Τύριον, ούτε του παπά :ρ Πιστεύω ότι όταν ξυπνήσει θα τον αγαπήσει κιόλας.
Τι κούκλος ήταν αυτός ο καινούριος της Ντενέρις; Α ρε καημένε Τζόρας, εκεί που είχες μια μικρή ελπίδα, πάει κι αυτή!
Image


@Αλίκη
Η Άρια κι ο γιος του Ρόμπερτ δεν νομίζω ρε συ... Αφού είναι πολύ μικρή! Εδώ η Σάνσα υποτίθεται ότι είναι 14 στη σειρά, η Άρια πόσο να 'ναι; (Και στα βιβλία, νομίζω, είναι ακόμα μικρότερες). Συμφωνώ για Τζέιμι-Μπριέν, το ελπίζω δηλαδή.


Επεισοδιάρα πράγματι! Μόνο που δεν είχε καθόλου Τζέιμι-Μπριέν :(
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 22 Μάι 2013, 14:13

Ίζι έγραψε:@Αλίκη
Η Άρια κι ο γιος του Ρόμπερτ δεν νομίζω ρε συ... Αφού είναι πολύ μικρή! Εδώ η Σάνσα υποτίθεται ότι είναι 14 στη σειρά, η Άρια πόσο να 'ναι; (Και στα βιβλία, νομίζω, είναι ακόμα μικρότερες). Συμφωνώ για Τζέιμι-Μπριέν, το ελπίζω δηλαδή.


εε όχι τώρα, όταν μεγαλώσουν! Γιατί υποθέτω ξεκινήσαμε την ιστορία από όταν ήταν μικρά επειδή θα τους ακολουθήσουμε όπως μεγαλώνουν... δεν φαντάζομαι ότι πάντα η ιστορία θα έχει πρωταγωνιστές παιδάκια....

Διάβασα σε ένα κουτσομπολίστικο σάιτ πως κάποια από τις ηθοποιούς της σειράς που ξεγυμνώθηκε πολύ στους 2 πρώτους κύκλους είπε τέρμα τα γυμνά, δεν θέλει να κάνει άλλα.... το μυαλό μου πάει στην Ντενέρις, γιατί η Σερσέι δεν θυμάμαι αν έδειξε γυμνό σ'αυτή τη σειρά ή μόνο στους 300.

Αλλά η Ντενέρις έκανε πάλι γυμνό στο 3x8. Την κοκκινομάλλα πόρνη από το Βορρά γιατί τη σκότωσε ο Τζόφρι; ήταν πολύ ξαφνικό δεν το περίμενα και δεν βρίσκω και λόγο να το κάνει, εκτός αν θέλαν να τη διώξουν από τη σειρά.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 22 Μάι 2013, 14:26

Αλίκη έγραψε:Διάβασα σε ένα κουτσομπολίστικο σάιτ πως κάποια από τις ηθοποιούς της σειράς που ξεγυμνώθηκε πολύ στους 2 πρώτους κύκλους είπε τέρμα τα γυμνά, δεν θέλει να κάνει άλλα.... το μυαλό μου πάει στην Ντενέρις, γιατί η Σερσέι δεν θυμάμαι αν έδειξε γυμνό σ'αυτή τη σειρά ή μόνο στους 300.

Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω κι εγώ τα κουτσομπολιά του GoT :ρ Έτσι έμαθα ότι η κοπέλα που υποδύεται τη Σέι μικρότερη έκανε καριέρα σαν πορνοστάρ :ψουψου:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Μάι 2013, 14:43

Ίζι έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι διαβάζω κι εγώ τα κουτσομπολιά του GoT :ρ Έτσι έμαθα ότι η κοπέλα που υποδύεται τη Σέι μικρότερη έκανε καριέρα σαν πορνοστάρ :ψουψου:


αυτό το κουτσομπολιό κι εγώ το ξέρω αν και αμέλησα να ψάξω για... περισσότερες πληροφορίες.

θα κοιτάξω πάντως.. αν είναι αλήθεια...

:φρύδια:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 23 Μάι 2013, 11:03

πολλές από τις ηθοποιούς που ερμηνεύουν μικρούς αλλά χαρακτηριστικούς ελαφρά ενδεδυμένους ρόλους έχουν κάνει το αγροτικό τους στην ενήλική κινηματογραφική παραγωγή, απλά αυτή έχει πιο σημαντικό ρόλο και είναι πιο αναγνωρίσιμη από τις άλλες.

Η Σιμπέλ Κεκιλί (τούρκικης καταγωγής γεννημένη στη Γερμανία) είχε προκαλέσει σάλο γύρω στα 2004 όταν με το μέινστριμ κινηματογραφικό της ντεμπούτο το Ποτέ μαζί του Φατιχ Ακιν το 2004 είχε κάνει αίσθηση και είχε βραβευθεί για την ερμηνεία της αλλά και για άλλες ταινίες όπου συχνά υποδύεται τη μετανάστη (ή κόρη μεταναστών) από μουσουλμανικές χώρες που προσπαθεί να ενσωματωθεί στη ζωή μιας δυτικής (γερμανικής) κοινωνίας. Επιπλέον καθώς κατάγεται από μια μουσουλμανική τουρκική οικογένεια το ζωηρό παρελθόν της παίρνει άλλες διαστάσεις.

Μια άλλη συμμετοχή στο GoT και χωρίς μέινστριμ παρελθόν είναι η Σαχάρα Νάιτ στο ρόλο της Αρμέκα
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 23 Μάι 2013, 23:29

σ3ε8

Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο. Μόνο 14 είναι η Σάνσα;! :αργκ: Δεν ξέρω τί λέτε τα κορίτσια, εγώ την συμπονώ πολύ. Ένα κοριτσάκι που βρέθηκε να ζει μέσ' στην Γκεστάπο. Εντωμεταξύ, η ενδυμασία του πατέρα Λάνιστερ δεν φέρνει, όντως, σε Γκεστάπο;
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Μάι 2013, 19:09

Δεν έχει GoT αυτήν την εβδομάδα, λόγω του αμερικανικού Memorial Day :λυγμ:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 04 Ιούν 2013, 01:11

Παιδιά, ο Μάρτιν έστεκε καλά στα μυαλά του ή απλά θέλει να κάνει τα δικά μας κιμά; :νατώρα:

Είναι δυνατόν να ξεπαστρεύει όλη την οικογένεια σχεδόν ο πορνόγερος;! Και η μάνα να βλέπει ως τελευταία εικόνα να σκοτώνουν τον γιό της; Και η Άρια από έξω; Και να μην έχει άλλο Ρομπ;! :νατώρα:


Πείτε μου πως δεν ήταν το τελευταίο επεισόδιο, θα πυροβοληθώ.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 04 Ιούν 2013, 10:55

Απίστευτο

δεν ήταν οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες, ειδικά η Κέιτλιν, αλλά... :λυγμ:
Με την έγκυο; Πόσο τραγικό; Αν και έμαθα ότι αυτό δεν ήταν δουλειά του Μάρτιν, αλλά των σεναριογράφων.
Ο Ρομπ είπε "μητέρα" και έπεσε. :λυγμ:
Κι αυτό ήταν το τελευταίο που της συνέβη.
:λυγμ: :λυγμ: :λυγμ:


Έχει άλλο ένα επεισόδιο
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 04 Ιούν 2013, 23:12

Είχα διαβάσει πριν κανένα μήνα σε άρθρο εφημερίδας πως ένας από τους δημιουργούς της τηλεοπτικής σειράς αποφάσισε να την γυρίσει, μόνο και μόνο για μία σκηνή που περιέχεται στο τρίτο βιβλίο και θα παιζόταν στην 3η σεζόν. Είναι πια σχεδόν βέβαιο πως εννοούσε αυτήν...


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες