Game of Thrones! Ο πλανήτης περιμένει!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιούν 2013, 13:09

απέμεινε ένα τελευταίο επεισόδιο.. και τώρα τί θα κάνει ο πλανήτης; θα ξαναπεριμένει; :(
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 05 Ιούν 2013, 17:23

Δεν ξερω για τον υπολοιπο πλανητη,αλλα εγω θα ξεκινησω τα βιβλια(προς το παρον εχω μονο το πρωτο).Ε μα,δεν αντεχω αλλο!
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιούν 2013, 17:27

δεν έχεις κι άδικο.. κάτι άλλο παρήγορο είναι πως Αύγουστο-Σεπτέμβριο μάς έρχονται φρέσκα επεισόδια Breaking Bad, για όσους πιστούς..
:σάλια:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 05 Ιούν 2013, 23:10

Φαροφύλακας έγραψε:δεν έχεις κι άδικο.. κάτι άλλο παρήγορο είναι πως Αύγουστο-Σεπτέμβριο μάς έρχονται φρέσκα επεισόδια Breaking Bad, για όσους πιστούς..
:σάλια:


:γιούπι: :γιούπι: :γιούπι:

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 06 Ιούν 2013, 14:34

Και μεχρι τοτε;30 Ιουνιου ξεκιναει η τελευταια σαιζον Ντεξτερ. :πάνω:
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Ιούν 2013, 16:38

Σε αυτήν την συνέντευξη του George R.R. Martin μαθαίνουμε πως ο πιο αγαπημένος του χαρακτήρας είναι ο Τίριων και στην δεύτερη θέση ίσως η Άρια, ίσως η Ντενέρις.

Οπότε θέλω να ελπίζω πως θα τους έχουμε για λίγο καιρό ακόμα στην παρέα όλους αυτούς αν και με αυτό το παλικάρι... φοβήθηκε το μάτι μου...

:μπρ:


"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Ίζι » 06 Ιούν 2013, 17:10

Δεν πιστεύω πλέον ότι
θα επιβιώσει κανένας αρσενικός Σταρκ εκτός απ' τον Τζον :( Για την Άρια έχω μια μικρή ελπίδα. Κι αν ακόμα τη φάει θα είναι προς το τέλος. Όσο για τη Σάνσα τη βλέπω να ζει και να βασιλεύει (τρόπος του λέγειν) αφού της έφεξε με τον Τύριον.


Τώρα σκέφτομαι να αρχίσω τα βιβλία, όμως κολλάω επειδή έχω δει 2 φορές την πρώτη σεζόν. Είναι και πολλά... μεγάλη δέσμευση.

Παρεμπιπτόντως το Σωματείο Αμερικάνων Σεναριογράφων ψήφισε τις 101 καλύτερες τηλεοπτικές σειρές όλων των εποχών. Φάρε, το Seinfield που μας πρότεινες είναι στη 2η θέση! Όμως θεωρώ αδικαιολόγητη τη 40η θέση για το GoT... ό,τι και να λέμε είναι επικό.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 06 Ιούν 2013, 18:31

Ιζι, νομιζω ειναι οι 101 πιο καλογραμμενες σειρες αυτες που λες(βλεποντας το απο σεναριακη σκοπια, υποθετω) και οχι αναγκαστικα και οι καλυτερες!

Οσο για το GoT, εγω μεχρι τωρα εχω κανει το εξης. Ειδα την πρωτη σαιζον 1-1 τα επεισοδια και μετα καπακι ολοκληρη (γιατι ειχα ψιλοχαθει). 2η σαιζον, 1-1 παλι τα επεισοδια και μετα 1η+2η σαιζον μαζι. Νομιζω και τωρα θα κανω το ιδιο (βλεπω δλδ το τελευταιο επεισοδιο και ξεκιναω παλι απο την αρχη, δηλ τον πρωτο κυκλο), ενω θα ξεκινησω και το πρωτο βιβλιο! :))))

Κι αφου περασε το σοκ με τον Κοκκινο Γαμο, ας μιλησουμε για ενα ακομη σημαντικο γεγονος που ειδαμε στο 9ο επεισοδιο. Το οποιο δεν ειναι αλλο απο την αποκαλυψη οτι ο Μπραν ειναι ενα level πανω απο ολους τους αλλους γουαργκ, αφου μπορει να μπει και στο μυαλο ανθρωπων. Γιατι τωρα, μου γεννιεται η εξης απορια. Ποσο μεγαλη ειναι αυτη η ικανοτητα του Μπραν; Μπορει να μπει και στο μυαλο του Ταιγουιν,για παραδειγμα;! Μηπως μπορει να κανει το ιδιο και με τους δρακους;! :μήπως;:
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Ιούν 2013, 18:48

Ένας άνθρωπος έχει μια πολύ πιο ανεπτυγμένη νοημοσύνη από ένα ζώο και μάλλον αυτός είναι κι ο λόγος που κάποιος μπορεί να μπει στο μυαλό ενός ζώου αλλά όχι κι ενός ανθρώπου. Για αρχή ο Μπραν μπαίνει στο μυαλό του Όντορ που είναι ένας άνθρωπος περιορισμένης πνευματικής ικανότητας. Οπότε, από εδώ και πέρα θα δείξει πόσο θα μπορέσει να το αναπτύξει αυτό και πού θα το φτάσει. Θεωρητικά, μου μοιάζει λογικό να μπορεί να μπει σε μυαλά ανθρώπων με πιο αδύναμο πνεύμα από το δικό του. Σκέφτομαι π.χ. πώς να τρυπώσει αυτήν την στιγμή ο καλοκάγαθος Μπραν στο μυαλό του πανέξυπνου και με πανίσχυρη θέληση πατέρα Λάνιστερ.

Είναι πράγματι μια εξέλιξη που θα την παρακολουθήσω με πολύ ενδιαφέρον.

:ναι:

@Ιζι Το ότι οι Σοπράνοι είναι πρώτοι δείχνει πως τα κριτήρια είναι συγκεκριμένα, διαφορετικά και μάλλον αμερικάνικα.. παρεμπιπτόντως, εγώ βρίσκω πολλά σεναριακά θέματα στους Σοπράνους και μου κάνει εντύπωση που φιγουράρει πρώτο σε μια κατάταξη φτιαγμένη από σεναριογράφους.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones 3.. Ο πλανήτης περιμένει!

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 11 Ιούν 2013, 13:34

Ψοφος στον Maester Pycelle!!!
And he who forgets will be destined to remember!


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες