Game of Thrones (2011-2019)

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 06 Σεπ 2017, 15:20

Τόνιασινε έγραψε:...& ούτε λέξη για το φινάλε της σεζόν?? :γρμβ: :χμ:

Ας διορθώσουμε, τότεΣ:
Το φινάλε της σεζόν, Σκόρπιες σκέψεις by me

Μετά την απίστευτης βλακείας στρατηγική κίνηση της Ντάνυ να πάρει και τους 3 δράκους προκειμένου να βοηθήσει το μελλοντικό αγόρι της, καταρρίπτεται η υπόθεση ότι
ο Τύριον μπορει να είναι Ταργκάρυεν και άρα ο 3ος που θα πετάξει με τον δράκο.

Ο Μπέλις πήρε αυτό που με κόπο προσπαθεί 7 σεζόν τώρα, δηλαδή έναν δίκαιο θάνατο (!!). Δε μάσησα ούτε λεπτό στη σκηνή του «δικαστηρίου», ότι δηλαδή η Σανσα θα δολοφονούσε την Αρυα. Αυτοί οι χαρακτήρες χτίζονται 7 σεζόν και δε θα αρκούσαν 5-6 επεισόδια να μας πείσουν ότι, ξαφνικά, πισωγυρίζουν στην άγνοια και την επιρροή οποιουδήποτε προσπαθούσε να τις μανιπιουλάρει (αναφέρομαι κυρίως στη Σάνσα) κλπ κλπ.

Η κατάρρευση του Τείχους πόσο εύκολη και γαμάτη; Επιπλέον, ο Μπράνζεν τι ρόλο βαράει ακριβώς; Οκ, είναι undead, δεν μπορεί να περάσει το τείχος, αλλά πολύ βολικά εμφανίστηκε για άλλη μια φορά. Υποθέτω ότι τώρα πέρασε στη μεγάλη οικογένεια της στρατιάς των νεκρών.

Νομίζω ότι δε θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβω (ακόμη κι εγώ) πως οι Ντάνυ-Τύριον είχαν τα πιο αποτυχημένα σχέδια για τον πόλεμο ενώ η Σέρσεη είναι η κυρίαρχος αυτή τη στιγμή. Αυτή και ο Night’s King.

Και φυσικά, ο Σνόου δεν είναι απλώς Ταργκάρυεν αλλά και ο διάδοχος του θρόνου. Άνετα μπορεί να νυμφευθεί τη θειά του τη Ντάνυ, πιστός στην παραδοση των αιμομικτικών γάμων που κάνουν αυτοί οι ανώμαλοι. :ρ

Αραγες ο Τύριον να έχει κάνει καμια κρυφή συμφωνία με τη Σερσεη; Διόλου απίθανο μιας και το αίμα νερό δεν γίνεται. :))))

Εχω κι άλλες θεωρίες-απορίες αναφορικά με τον/τους Μπραν κυρίως, αλλα αυτές θα περιμένουν τον 8 κυκλο.

:σαςευχαριστώ:
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 06 Σεπ 2017, 15:53

Έλλη Μ έγραψε: Επιπλέον, ο Μπράνζεν τι ρόλο βαράει ακριβώς;


Ο θείος Μπένζεν θέλετε να πείτε Έλλη;; :ρ :))))

Στο επεισόδιο τώρα...
Γενικά η όλη σεζόν είχε αρκετή δράση, διακτινισμούς και άλματα στο σενάριο.
Δεν με χάλασαν πολύ όλα αυτά αλλά συνεχίζω να πιστεύω πως οι 3 πρωτοι κύκλοι ήταν κορυφή!

Να σταθώ λίγο στην σύνδεση Σταρκ και Νάιτ Κινγκ!
Κοιτάζοντας την παρακάτω εικόνα, εσείς τι λέτε; Τυχαία η διάταξη των ζόμπι την ώρα που περνάν το Μεγάλο Τείχος;

Image
Θεωρώ πως οι White Walkers δεν θα είναι στο τέλος οι διαβολικοί και αδίστακτοι δολοφόνοι που όλοι περιμένουμε!!

Επίσης νομίζω πως ο Θίον θα είναι ο άνθρωπος κλειδί στην επόμενη σεζόν, μιας και πηγαίνοντας στα Σιδερένια Νησιά να σώσει την Γιάρα, θα δει ότι ο μαλάκας ο θείος του δεν είναι εκεί, αλλά πάει στο Έσσος να φέρει τον στρατό και τους ελέφαντες της Σέρσευ!! :ναι:

Περιμένω από την πρώτη σεζόν την δεύτερη και τελική μονομαχία Σκύλου - Βουνού!!!

Βλέπω να μένει έγκυος η θεία από τον ανιψιό. Γενικά η 7η σεζόν είχε αρκετό μελό/λαβ στόρι/αρλεκιν!!!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 06 Σεπ 2017, 16:02

Ναι, αυτος.Πηξαμε στους θειους και τις θειες. :ρ

Την ειδα κι εγω αυτη την εικονα με τον δηθεν ("Ξερεις τι θα πει δηθεν, ε; Ταχα μου, ταχα μου!!" :)))) ) ανταρολυκο.

Κι εγω κλινω προς τις εικασιες σου, μπαρμπα-Νικο :)))). Κυριως δε για τη σχεση σταρκ και βασιλια.
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 06 Σεπ 2017, 16:18

Βάζω φασκόμηλο θεία Έλλη!!

Έχουμε καιρό να τα πούμε!

Να ανοιχτεί μόνο από την Έλλη

Είπα ΜΟΝΟ από την Έλλη! :γρμβ:

1. Ο τρίτος αστυφύλακας - Φλαν Ο' Μπράιαν
2. Η Κλάρα στο μισοσκόταδο - Χοσέ Κάρλος Σομόθα
3. Ο κόμπος των εχιδνών - Φρανσουά Μοριάκ
:))))
.....
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 06 Σεπ 2017, 16:40

"Λαέ του Γουέστερος, αποφασίστε & διαλέξτε, ποια απ' τις δύο αιμομικτικές οικογένειες θέλετε να σας κυβερνά!! Λάνιστερ ή Ταργκάριαν??!!" :ρ :χαχαχα: :μουάχαχα:

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 06 Σεπ 2017, 19:35

Περι Τυριον και συμφωνιας με Σερσει.

Στη Ντανυ εχουν πει οτι θα την προδωσουν 3 φορες. Πρωτη μαλλον ειναι απο την Μιρι Μαζ Ντουρ. Δευτερη απο τον Τζορα. Μενει η τριτη, που πιστευω οτι θα ειναι απο τον Τυριον. Ηδη εχει κυκλοφορισει η θεωρεια πως ο Τυριον συμφωνησε με την Σερσει οτι, σε περιπτωση που ηττηθει η τελευταια, θα παρει ο Τυριον το παιδι της και θα το μεγαλωσει, με αποτερο σκοπο να πεισει τη Ντανυ να το χρισει διαδοχο της. Πιθανον να ειναι και εντελως λαθος αυτη η θεωρεια, αλλα δικαιολογει και το ξενερωμα/προβληματισμο του Τυριον οταν ο Τζον πηγε στο δωματιο της Νταινερυς. :)))
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 07 Σεπ 2017, 09:31

Νικόλας Δε Κιντ έγραψε:Να ανοιχτει μόνο από την Έλλη

Αδιορθωτε!!!!
Την Κλαρα, βρε;; Την εχω διαβασει. :ρ (τα αλλα, τα σημειωνω). Στην αλλη Λεσχη, πινω νερο στ' όνομά σου. :ναι:

Χανκ, καθολου δε θυμομουν τις προφητειες για την Νταινερυς. Δικιο εχεις.
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 07 Σεπ 2017, 23:08

Χανκ Μουντυ έγραψε:. Πρωτη μαλλον ειναι απο την Μιρι Μαζ Ντουρ.


Δεν το λες κι ακριβώς προδοσία αυτό... Με την ευρεία έννοια είναι αλλά Οκ δεν ήταν και κολλητές με την μάγισσα!! :)

Έλλη δεν μπορείς να γλυτώσεις από τις προτάσεις μου!
Α ναι! Εκτός από νερό πιες και κανένα μπιρόνι! :ρ
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Χανκ Μουντυ
Μύστης
Αναρτήσεις: 95
Εγγραφή: 08 Απρ 2013, 19:40

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Χανκ Μουντυ » 08 Σεπ 2017, 18:57

Μπορει και να μην ειναι, γι'αυτο και γραφω "μαλλον". Παντως, πολλοι, αυτη θεωρουνε ως πρωτη.
And he who forgets will be destined to remember!

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Game of Thrones (2011- )

Ανάρτησηαπό Ίζι » 10 Σεπ 2017, 15:07

Βρήκα το φινάλε υπέροχο. Ας ξέραμε από την πρώτη σεζόν τα περισσότερα για τους γονείς του Τζον, δεν με χάλασε καθόλου ο τρόπος που δόθηκε αυτή η "αποκάλυψη".

(Πόσο χάρηκα με την κατάληξη αυτού του πανάθλιου του Μικροδάχτυλου. Ευτυχώς που δεν μάσησε η Σάνσα)

Άκουσα ότι περιμένουμε τα τελευταία λίγα επεισόδια στο τέλος του '18 με αρχές του '19. Αμάν. :πανικός:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες