Sense8 (2015-)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Ιούν 2017, 02:13

Σε ένα τουίτ του ο Brian J. Smith, δηλ. ο αστυνομικός της παρέας, έγραψε: "[...] not enough people watched the show and it's $$$ to produce."

Το οποίο είναι πολύ κατατοπιστικό. Στην Βικιπαίδει γράφει πως κάθε επεισόδιο της 2ης σεζόν έχει κατά μέσο όρο ένα κοστολόγιο 9 εκ. δολάρια! Φαίνεται κι όλας. Είναι λες και βλέπεις παραγωγή ακριβής ταινίας.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 06 Ιούν 2017, 19:26

Τσίου έγραψε:
Φαροφύλακας έγραψε:Εντωμεταξύ, κάτι που μου αρέσει πολύ στην σειρά (μέσα σε όλα τα άλλα) είναι πως είναι διαποτισμένη με ερωτισμό.

ΣΤΙΙΙΙΛΛ!!! Πες μου πως το παραπάνω είναι ψέμα, σε εκλιπαρώ ( :ρ ). Δεν πειράζει, ο χώρος θα καλυφθεί με το μπλακ μίρρορ που έτσι κι αλλιώς μου είχες φάει τα αφτιά (και) με αυτό :))))


Sense8 πρώτα είναι οτι πρέπει για καλοκαίρι. Και έχει μπόλικο ερωτισμό που είμαι σίγουρη θα τον εκτιμήσεις. Ένας ακόμη λόγος που αγαπώ την σειρά. Το καλύτερο σεχ(που λέει και μια φίλη) το έχω δεί σε αυτή την σειρά :προσκυνώ:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 06 Ιούν 2017, 21:14

Λιώμα μ' έχει κάνει αυτή η σειρά. Λιώμα :λυγμ:

Άντε να τελειώσει να βρω την ησυχία μου. Έμεινα πίσω και στις δουλειές μου.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Ιούν 2017, 22:33

Ρητορικό: πόσο πρέπει να σε σαπίσει στο ξύλο η Σαν για να της κλέψεις ένας φιλί; :μπρ:

Η σκηνή που ο φέδεραλ έιτζεντ κάνει ντου στην εκκλησία όπου παντρεύεται η αδερφή της Νόμης, δυστυχώς, πολύ μάπα σαν σκηνή.
:όχισουλέω:

Βασικά έχει διάφορες απιθανότητες, όπως αυτό που κάνει η Ντάνη για να πάρει τον ρόλο για τον Λίτο, αλλά... το απόλαυσα! :)))

Νομίζω πως ο Γουίλ με την Κάλα ( :αγαπώ: ) δεν έχουν καθόλου χημεία. Δηλ. ούτε όταν απλά στέκονται δίπλα-δίπλα... :όχισουλέω:

Και πόσο που+@ν@ η Λίλα Φακίνη; (μπαρδόν, μπαρδόν, ξέρω.. λυπάμαι..)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 08 Ιούν 2017, 00:59

Δεν θα σου κρύψω Φάρε ότι είσαι απολαυστικός όταν αυτολογοκρίνεσαι :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 08 Ιούν 2017, 03:37

Κι εγώ δε θα κρύψω ότι είναι απολαυστικός όταν παθιάζεται με μια σειρά. :))
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 11 Ιούν 2017, 00:52

Ο απολαυστικός τελείωσε σήμερα την σειρά. Εντάξει, τί να πω· μου άρεσε πολύ.

Όπως είπα και κάπου πιο πάνω, κατά κάποιον τρόπο είναι ένας ύμνος στην συντροφικότητα, την ενσυναίσθηση, την διαφορετικότητα, τον σεβασμό, την δημοκρατία, την αγάπη.. μια ιστορία ελπίδας για το αύριο.

Σκεφτόμουν πως ίσως μέρος της ομορφιάς της σειράς εκπορεύεται από την ιδιαιτερότητα της σκηνοθέτιδας. Από την μία υπάρχει όλη η δράση που μπορεί να σκαρώσει ένα αγοράκι κι από την άλλη ένας δεύτερος άξονας πάνω στον οποίο χτίζεται ένα πλέγμα ανθρώπινων συναισθηματικών σχέσεων, πράγμα στο οποίο οι γυναίκες έχουν περισσότερη κλίση με την ανεπτυγμένη τους συναισθηματική ευφυΐα.

Το τελευταίο επεισόδιο με ξάφνιασε ευχάριστα. Πίστευα πως θα καταναλωθεί όλο στην υπόθεση της Σαν (που όχι και πως θα με χαλούσε), μετά το γύρισε στον Βόλφγκανγκ και ξαφνικά είχε αυτό το απρόσμενο και πολύ ευχάριστο τουίστ.

Δυσκολεύομαι να βρω σειρά που να μου αρέσει, αλλά άμα βρω, την Α ΠΟ ΛΑ ΜΒΑ ΝΩ!
:)))

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα. :ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 30 Ιούν 2017, 00:10

Παιδιά μου, εισακουστήκαμε. Η Λάνα Γουτσόφσκι ανακοίνωσε μέσω τουίτερ οτι συμφωνήθηκε να κλείσει η σειρά με ένα δίωρο φινάλε όπως της αρμόζει. Ήθελα κι άλλες σεζόν αλλα αφου θα κλείσουν τουλάχιστον το στόρυ, κάτι είναι κι αυτό :γιούπι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Ιούν 2017, 07:41

:χμ: κατά κάποιον τρόπο έλεγα μήπως.. μήπως και τελικά προχωρούσαν σε μια συνέχεια.

Κάπου διάβασα πως τα πρώτα επεισόδια κοστίζαν κατά μέσο όρο 4,5 εκ. ενώ της 2ης σεζόν σχεδόν τα διπλάσια. Δεν γινόταν, ρε παιδί μου, να ξαναρίξουν το μπάτζετ; Ας ήταν πιο σεμνά φτιαγμένα κι ας κυλούσε η ιστορία.

Όπως και να 'χει, καλοδεχούμενο και το εξτράκι. Είναι κάμποσες οι ανοιχτές ιστορίες (με την Σαν, τον Ψίθυρο και τον Τζόνας, την μικρή Ολλανδέζα κτλ.) αλλά σε δυο ώρες μπορούν να κλείσουν πολλά.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 01 Ιουλ 2017, 03:17

Αναρωτιέμαι, σε σας που σας άρεσε, πως θα σας φαινόταν αν έβγαζαν το φινάλε ως ταινία στο σινεμά;


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες