Sense8 (2015-)

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 04 Ιούν 2017, 20:27

ααααα είδα το τέλος του s02e01
"you think you are hunting us?! You are coming for you!"
:πανικός: :προσκυνώ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 04 Ιούν 2017, 23:06

Καλά επική ατάκα. Παίζει να το γύρισα 3-4 φορές να το ξανακούσω. Εντωμεταξύ Φάρε, με το ρυθμό που πας, θα το τελειώσεις πιο πριν από μένα. Εγώ έχω μείνει στο 2x04 και εκεί θα μείνω για λίγο ακόμη. Τις σκηνές που είπες πιο πάνω για τις γλώσσες, δεν το θυμάμαι καν. :ρ
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 05 Ιούν 2017, 10:01

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Θα ξεκινήσω Heroes, μου φαίνεται οτι πιο κοντινό στο sense8. Διαφωνώ με το οτι αυτό θέλει ο κόσμος. Και γώ μέσα στον κόσμο ανήκω και και θέλω να βλέπω διαφορετικά πράγματα. Ίσα ίσα που μετα το Sense8 ανέβηκαν κατακόρυφα στην εκτίμηση μου και ας μου άρεσε και το matrix πολύ.
Μάλλον είσαι η εξαίρεση. Αν κάνουμε μία δημοσκόπηση όμως, ποιά ταινία των Wachowskis προτιμάτε ανάμεσα στα Bound, Matrix, Speed Racer, Cloud Atlas και Jupiter Ascending (στα V for Vendetta και Ninja Assassin ήταν παραγωγοί), καταλαβαίνεις ποιό ξεχωρίζει. :)

Αν το Sense8 ήταν πιο φουτουριστικό και με περισσότερη δράση, μπορεί να έκανε επιτυχία και τώρα να συνέχιζε. Αυτό το γράφω χωρίς να έχω δει όλα τα επεισόδια, ίσως στα επόμενα φτιάχνει κάπως το πράμα. Αλλά αν ήταν τόσο καλό δε θα κοβόταν.

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 05 Ιούν 2017, 17:04

Ναι και αν η γιαγιά μου είχε ροδάκια θα ήταν πατίνι. Εγώ την αγάπησα έτσι ακριβώς την σειρά.Προφανώς δεν είμαι η μόνη που εκτιμά την συγκεκριμένη σειρά. Και ουτε σε δράση υπολείπεται κάτι. Και το τι είναι καλό ή κακό έχει να κάνει με το γούστο του καθένα. Και άλλοι βλέπουν για πόσους κύκλους το supernatural. Και το black mirror που είναι σειράρα δεν το παρακολουθούν πολλοί. Αλλα εγώ το βλέπω διαφορετικά γιατί είναι άλλα τα γούστα μου. Αυτό σημαίνει οτι το black mirror είναι μια κακή σειρά ή οτι ο καθένας θέλει κάτι διαφορετικό ? Μπορεί να είμαι στην μειοψηφία αλλα δεν σημαίνει οτι οι πολλοί έχουν δίκιo απαραίτητα.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιούν 2017, 17:18

Είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. Εντωμεταξύ είμαι μόνιμα συγκινημένος. Βρε, τι πάθαμε! :λυγμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 05 Ιούν 2017, 17:22

Και γώ Φάρε, μου έβγαζε μια γνήσια συγκίνηση και οχι την εύκολη και μελοδραματική
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 05 Ιούν 2017, 17:59

Όχι πείτε, ήταν ή δεν ήταν μια σειρά για συν-θεαση; Έπρεπε να το σκεφτούμε νωρίτερα. :ρ Ελάτε να κλάψουμε παρέα. :))
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 05 Ιούν 2017, 19:05

Στιλλ Ιλλ έγραψε:Ναι και αν η γιαγιά μου είχε ροδάκια θα ήταν πατίνι. Εγώ την αγάπησα έτσι ακριβώς την σειρά.Προφανώς δεν είμαι η μόνη που εκτιμά την συγκεκριμένη σειρά. Και ουτε σε δράση υπολείπεται κάτι. Και το τι είναι καλό ή κακό έχει να κάνει με το γούστο του καθένα. Και άλλοι βλέπουν για πόσους κύκλους το supernatural. Και το black mirror που είναι σειράρα δεν το παρακολουθούν πολλοί. Αλλα εγώ το βλέπω διαφορετικά γιατί είναι άλλα τα γούστα μου. Αυτό σημαίνει οτι το black mirror είναι μια κακή σειρά ή οτι ο καθένας θέλει κάτι διαφορετικό ? Μπορεί να είμαι στην μειοψηφία αλλα δεν σημαίνει οτι οι πολλοί έχουν δίκιo απαραίτητα.
Δε θα ήταν πατίνι αλλά μπορεί να έτρεχε. Δυστυχώς η γνώμη της πλειοψηφίας συνήθως μετρά, τι λέει ο κόσμος γενικότερα. Γενικά λοιπόν αυτοί που τη κυκλοφορούσαν βρήκαν πως κάπου έπασχε γι'αυτό και τη κόψαν. Έγραψα τι χρειαζόταν κατά τη ταπεινή μου γνώμη. Σαφώς δεν είμαι ο καλύτερος κριτής, αφού ούτε στη 2η σεζόν δεν έφτασα. Εσείς ξέρετε καλύτερα. Όταν ακούμε Wachowskis πάντως το μυαλό μας πρώτα πάει σε επιστημονική φαντασία. Κάτι που -στο ξεκίνημα της σειράς τουλάχιστον- δεν είδα. Όπως δεν είδα και δράση. Μπορεί να τη κρατούσε για αργότερα. Γι'αυτό μάλλον δε σχημάτισα καλή γνώμη. Δε πειράζει, πάμε παρακάτω.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιούν 2017, 21:46

Εντωμεταξύ, κάτι που μου αρέσει πολύ στην σειρά (μέσα σε όλα τα άλλα) είναι πως είναι διαποτισμένη με ερωτισμό. Έναν ερωτισμό πέρα από στρέιτ ή γκέι, πέρα από δύο, ή τρεις, έναν ερωτισμό που πατάει στην αγάπη κι είναι όμορφος. Αυτό το ρημάδι το σεξ που θα έπρεπε να είνα κάτι αγνό και όμορφο και που η θρησκεία το έκανε ταμπού μέσα στις χιλιετίες σαν να βρίσκει εδώ την κάθαρση.
:αγαπώ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Sense8 (2015-)

Ανάρτησηαπό Τσίου » 06 Ιούν 2017, 00:33

Φαροφύλακας έγραψε:Εντωμεταξύ, κάτι που μου αρέσει πολύ στην σειρά (μέσα σε όλα τα άλλα) είναι πως είναι διαποτισμένη με ερωτισμό.

ΣΤΙΙΙΙΛΛ!!! Πες μου πως το παραπάνω είναι ψέμα, σε εκλιπαρώ ( :ρ ). Δεν πειράζει, ο χώρος θα καλυφθεί με το μπλακ μίρρορ που έτσι κι αλλιώς μου είχες φάει τα αφτιά (και) με αυτό :))))
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.


Επιστροφή “Ε.Φ., Φανταστικό”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες