Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Αβατάρι χρήστη
Τραβιατα
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 380
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 23:12

Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Τραβιατα » 20 Μάι 2013, 22:54

Image

Τίτλος: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς
Έτος παραγωγής: 2001-2003
Σκηνοθέτης: Γιάννης Λαπατάς
Σενάριο: Δήμητρα Παπαδοπούλου και η Δήμητρα Πούλκου
Ηθοποιοί: Δήμητρα Παπαδοπούλου, Θοδωρής Αθερίδης
imdb

Υπόθεση
Η Δήμητρα και ο Θοδωρής είναι ένα ζευγάρι, που συγκατοικούν μαζί εδώ και χρόνια. Η Δήμητρα θέλει απελπισμένα να παντρευτεί με τον Θοδωρή και να γίνει μάνα, ενω ο Θοδωρής δεν συμμερίζεται τις διαθέσεις της.

Image

Άποψη
Μια φοβερή κωμωδία που στηρίζεται πάνω στην καναδική τηλεοπτική σειρά "Un gars, une fille". Το σενάριο το έχει κάνει διασκευή η Δήμητρα Παπαδοπούλου. Μια απο τις ξεχωριστές ατάκες είναι της Δήμητρας <<Και εγω ποτε θα γινω μανα??>>απλά ξεκαρδιστικό. Το έχω δεί πάρα πολλές φορές και συνεχίζω είναι τρομερό ζευγάρι.




Τρέιλερ


Χόλντεν
Μύστης
Αναρτήσεις: 72
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:31

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Χόλντεν » 21 Μάι 2013, 09:46

Με είχε εντυπωσιάσει η ρεαλιστικότητα της σειράς. Πάνω από το 90% των συμβάντων τα έβλεπα σε εμένα και σε όλα τα νέα ζευγάρια γύρω μου. Ακριβώς όπως συνέβαιναν στην σειρά. Έχω γελάσει πολύ με αυτή την σειρά, ενώ γενικά γελάω δύσκολα.
...you are fighting for the biggest nothing in history!

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 21 Μάι 2013, 11:07

Για εμένα η μόνη αστεία ελληνική κωμική σειρά μέσα στις δύο τελευταίες δεκαετίες. Πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο να κρατάς μια μακριά ιστορία με πλοκή και να καταφέρνεις να την κρατάς ρεαλιστική και αστεία και γι' αυτό . Εδώ, λοιπόν, που το σενάριο έχει αποδεσμευτεί από κάποια πλοκή και μας δίνει σκετσάκια, όλα δουλεύουν ρολόι.

Βέβαια, δεν είναι μόνο αυτό. Πολύ καλό σενάριο και χημεία από δυο κορυφαίους σύγχρονους κωμικούς. Το σημειώνω γιατί κάποια στιγμή είδα επεισόδια "Σ' αγαπώ, μ' αγαπάς" με τον Τάσο Χαλκιά και την Άννα Παναγιωτοπούλου κι εκεί, για κάποιον λόγο, δεν έδενε η συνταγή.

το 9*άρκι μου.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Αξία » 21 Μάι 2013, 16:32

Νομίζω είναι η αγαπημένη μου ελληνική σειρά. Με έκανε να γελάω συνέχεια με τις κορυφαίες ατάκες. Ωστόσο πίσω από το γέλιο υπήρχε πάντα και η μαύρη αλήθεια για να την σκεφτούμε! Κορυφαία ατάκα: "Κι εγώ πότε θα γίνω μάνα!" :μουάχαχα:

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Λορένα » 02 Μάρ 2014, 23:52

Πολυ καλη σειρα..

Εγγυημενο γελιο, ωραιες ατακες..και γενικα μια σειρα που σηκωνεσαι με ανανεωμενη διαθεση.

Η Δημητρα, γνωστη απο τους Απαραδεκτους, ειχε ξεχωρισει και τοτε για το ταλεντο της τοσο στην ηθοποια (αν και εδω νομιζω οτι ιδιο στυλ ρολου εχει) αλλα και στην συγγραφη σεναριου

Ο Αθεριδης.. πραγματικα δεν καταλαβαινεις οτι υποκρινεται. Τοσο καλος ειναι (κατα την αποψη μου)

Ειναι παρα πολλες οι καταστασεις που ξεχωρισα σ'αυτη την σειρα.. και πιστευω πως το μεγκα.. και ενα σκερτσακι να βαζει συχνα-πυκνα, θα εχει την ιδια επιτυχια ξανα και ξανα

Αβατάρι χρήστη
Βάσια
Μύστης
Αναρτήσεις: 197
Εγγραφή: 20 Δεκ 2013, 15:56

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Βάσια » 03 Μάρ 2014, 22:15

Από τις καλύτερες ελληνικές σειρές! Την βλέπω πάντα με την ίδια ευχαρίστηση και πάντα γελάω!
Ο Αθερίδης και η Παπαδοπούλου παίζουν καταπληκτικά! Έχουν απίστευτη χημεία και αυτό βγαίνει στην σειρά.

:χαχα: :χαχα: :χαχα:



Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Μάρ 2014, 22:26

Συμπτωματικά σήμερα έφαγα σούσι. Παρότι συμμερίζομαι τα συναισθήματα του Θοδωρή για το σούσι και για οτιδήποτε έχει γεύση.. ψαρίλας, μου αρέσει πού και πού να δίνω και πάλι την ευκαιρία ...

Και το δεύτερο άσχετο, μιας και πιάστηκα, το επίθετο του Θοδωρή (Αθερίδης) μου θυμίζει αθερίνα... :μαναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Μαριος
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 1
Εγγραφή: 20 Σεπ 2018, 12:14

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Μαριος » 20 Σεπ 2018, 12:15

Ενα αξέχαστο ζευγαρι

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Σ’ αγαπώ μ’ αγαπάς (2001-2003)

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 20 Σεπ 2018, 13:08

Θα συμφωνησω οτι ειναι πολυ ευχαριστη σειρα και ενα μεγαλου ατου ειναι η ακαθοριστη, αόρατη, άφατη χημεία μεταξυ των ηθοποιων. Τη χημεια τους την ειχα παρατηρησει και σε παλιοτερες, λιγοτερο γνωστες συνεργασιες τους (ηταν μια σειρα στον Αντ1 σε σεναριο Παπαδοπουλου οπου επαιζε με τον Καφετζοπουλο και τον Αθεριδη).

Να πω την αληθεια ομως, μετα απο ενα σημειο αρχισε να μου φαινεται προβλεψιμο, τυπου "Ρετιρε". Αρχισα να λεω "να δεις που εδω η Δημητρα θα ξεχασει κατι και θα νευριασει ο Θοδωρης", "εδω σε λιγο θα χασουν το δρομο και θε νευριασει η Δημητρα", "τωρα η Δημητρα θα αργησει να βγει απο την τουαλετα και θα νευριασει ο Θοδωρης"... :ανέκφραστος:
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς


Επιστροφή “Κωμικές”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες