Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 11 Μάρ 2016, 03:53

Φαρε είναι απο τις λιγες διαφημίσεις που θυμάμαι και μου έχουν μείνει. Ανατριχιαστικά αληθινή.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 14 Οκτ 2016, 14:14





Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 18 Οκτ 2016, 09:03

Ο Τραμπ μού έφερνε από αρχή στο μυαλό εκείνον τον απεχθή αριβίστα πολιτικό στο "Dead Zone". Οπότε σε αυτήν την διαφήμιση οι πυρηνικές κεφαλές που εκτοξεύονται δένουν μια χαρά με την εικόνα που έχω γι' αυτόν.
:μπρ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 07 Ιούν 2017, 01:13



Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Τσίου » 07 Ιούν 2017, 12:24

Το έβαλα στο δίπλα μαγαζί, το κολλάω και εδώ ( :)))) )

Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Ίζι » 04 Ιουλ 2017, 14:39

Σήμερα το facebook, όπως το συνηθίζει, μου θύμισε κάτι που είχα ποστάρει πριν από έξι χρόνια. Τότε ακόμη δούλευα σε ένα περιοδικό με θέμα το bodybuilding, και θυμάμαι ότι είχε γίνει ένας ψιλοχαμός στην παγκόσμια κοινότητα του αθλήματος εξαιτίας μιας σειράς διαφημίσεων, που παρουσιάζει τους bodybuilders σαν βλαμμένους.





I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 05 Ιουλ 2017, 10:50

Καλά τώρα... Νομίζω πως κάποιος για να κάνει το σώμα του αποθήκη αναβολικών, εκτός από νάρκισσος πρέπει να είναι και λίγο βλαμμένος!! :))))
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιουλ 2017, 12:03

Συμφωνω με τον Νικόλα. Γενικότερα, νομίζω πως πάνω από τους μισούς που πλακώνονται σταθερά στα βάρη διαχρονικά έχουν κάποιο θέμα αυτοπεποίθησης, το οποίο προσπαθούν να καλύψουν με αυτόν τον τρόπο.

Όταν τώρα κάποιος το τερματίσει, με ουσίες, όπως οι τύποι στην διαφήμιση, μάλλον βρίσκεται σε κάποια δυαναλογία μεταξύ ευφυΐας και αδυναμίας (εννοώ την όποια ψυχική αδυναμία ή ανάγκη έχει) όπου η δεύτερη είναι πολύ πιο δυνατή από την πρώτη.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Ίζι » 05 Ιουλ 2017, 18:14

Χμ, έχω γνωρίσει πολλούς αθλητές του BB και, πραγματικά, κάποιοι είναι κολλημένοι/προβληματικοί, όμως κάποιοι άλλοι είναι μια χαρά άνθρωποι, τουλάχιστον φαινομενικά. Πάντως τις διαφημίσεις δεν τις πόσταρα γι' αυτό αλλά γιατί, παρ' όλο που είναι τέρμα προσβλητικές για μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων, προσωπικά μου φαίνονται πολύ αστείες (ειδικά η πρώτη,που νομίζω ότι κοροϊδεύει και λίγο τον Arnold με την προφορά του πρωταγωνιστή).
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Διαφημίσεις, έργα κι αυτές...

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 05 Ιουλ 2017, 22:20

Δίχως να είμαι ειδικός, η προφορά του μοιάζει Ιρλανδέζικη ή κάτι νησιωτικό, τέλως πάντων, σε αντίθεση με την αυστριακή προφορά του Άρνολντ.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."


Επιστροφή “Γενικά για την τηλεόραση”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες