Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 14 Οκτ 2015, 09:07

Οχι φυσικα και θα σας πω και ποιες ταινιες θα ανακοινωθουν και φυσικα θα το ρωτησω. Λοιπον τους εστειλα εμαιλ με τρεις ταινιες η μια ηταν η δικια σου που χει πιθανοτητες να παιξει και η αλλη δικη μου επιλογη η τες του πολανσκι! Και ενα ντοκυμαντερ για παιδια εστειλα δεν ξερω αν ειναι εγγεκριμμενο. Δε θα σας πω τι εχει παιξει και τα προηγουμενα χρονια στην λεσχη να παρετε μια ιδεα! Καλες ταινιες αλλα και εξωπραγματικες...

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 21 Οκτ 2015, 16:47

Εκανες πολύ καλή δουλεια μου τα χεις και τα ειδος, ξεκάθαρα και αυτην την λιστα θα την χρησιμοποιω σε προτάσεις :γιούπι: ευχαριστω πολύ φιλε μου και να'σαι καλα!!! εισαι γνωστης της 7 τέχνης
πχ αυτή η ταινια παιζεται στην λεσχη, είναι το ειδος που προτιμιεται
Η Λέσχη παρουσιάζει την βραβευμένη ταινία του Thomas Vinterberg «Το κυνήγι» («Jagten»)


δεν την ξερω καν

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 23 Οκτ 2015, 01:57

Αν και η σχέση μου με το μοντέρνο σινεμά είναι μικρή, το Jagten όχι μόνο δεν μου πέρασε απαρατήρητο, αλλά του αφιέρωσα και τον χρόνο μου. Δυστυχώς σε σύγκριση με το Festen (1988) ήταν απογοητευτικό και ξεθυμασμένο για τα γούστα μου και αν έχεις βάλει σκοπό να το δεις, θα πρότεινα να ξεκινήσεις με το προγενέστερο.

υ.γ. Το θεωρείς δίκαιο να τιμωρείς τα παιδάκια με ντοκιμαντέρ, όταν οι μεγάλοι θα απολαμβάνουν τις καμπύλες της Ναστάζια; :ρ

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 23 Οκτ 2015, 09:58

Οι καμπυλες που ειναι ακριβως; πανεμορφη η νασταζια σαν αγγελος αλλα να ναι ολη και ολη 47 κιλα. Να μου λεγες για τις καμπυλες της μπελουτσι η της καθριν ζετα τζοουνς να το καταλαβω...αλλα της νασταζια; καλη ομως στην τες :) και πολυβασανισμενη

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 24 Οκτ 2015, 02:43

Έχω μια προτίμηση στο ποιοτικό από το πληθωρικό, αλλά κατανοώ απόλυτα την απορία σου :χαχα:

Το Tess κατά παράξενο τρόπο μου έχει διαφύγει έως τώρα :χμ:

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 24 Οκτ 2015, 20:08

https://www.youtube.com/watch?v=WF77gX8rjV0
το τρειλερ, δεν ξερω αν θα σου αρεσε γιατι είναι πιο ''κοριτσιστικη '' θα ελεγα ταινια :χμ: αλλα γιατι όχι, δεν εχει να κανει με την συνιθισμενη βικτωριανη αγάπη και την τυπικη βικτωριανη ηρωιδα , είναι πιο βασανισμενη και ''ατιμασμενη'' η κακομοιρα από τα 15 από τον πονηρο εργοδότη της( μια θρακα παιδια εκανε και ο πατερας της :λυγμ: ) επρεπε η κοπελα που ηταν και αριστη μαθητρια από τα 13 να δουλευει και μάλιστα σκληρά και να αφησει το σχολειο, δραμα, ηταν και ομορφη, την επαθε! να σε ατιμασουν τοτε σημαινε :όχισουλέω: κακες εξελιξεις και no γαμο :ααργκ: λες και εφταιγες εσυ
τεσπα μίλησα και στην δικη μας λέχη για τουτη εδώ την λέσχη ;)

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 27 Οκτ 2015, 01:07

Δεν θα παρεκκλίνω της συνήθειας μου να μην βλέπω τρέιλερ, ειδικά όταν τον Πολάνσκι δεν τον φοβάμαι για κάποια ρομαντική κομεντί της σειράς. Ας είναι συνεπής και ενδιαφέρουσα και μου είναι αδιάφορο αν θεωρείται “κοριτσίστικη”. Το μόνο θέμα είναι να την βάλω και αυτή στη σειρά μαζί με τόσες άλλες... :πανικός:

Το le trou το είδες για να γνωρίζεις τι πρότεινες, ή περιμένεις αν θα προβληθεί;

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 28 Οκτ 2015, 11:18

Το the hole εννοεις;; :ααργκ: δεν καταλαβαινω πες μου και θα σου πω

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 29 Οκτ 2015, 02:13

ακριβώς :)))

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 04 Νοέ 2015, 16:05

όχι δεν την εχω δει, απλα πηρα πληροφοριες και ειδα πως προκειται για μια πολύ καλή ταινια :πάνω: ειπα θα΄ναι ότι πρεπει και για λέσχη κινηματογραφικη καθως εχει και μηνυματα και δεν είναι βαρυγδουπη αλλα δυστυχως οι ταινιες που προτεινα δεν ειχαν τυχη :μπρ: ουτε η τες, ουτε το ντοκυμαντερ
Εγινε η δευτερη συναντηση και συμφωνήσαμε σε αυτές τις ταινιες ή μάλλον προτάθηκαν
μπετυ-μπλου
ριχαρδος γ'
σιλκ
η λαμψη του κιουμπρικ
οι 12 ενορκοι
και άλλες δεν θυμαμαι ακριβως τωρα και φυσικα και μια κωμωδια, προτεινα το η κυρια και ο ναυτης


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες