Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 04 Φεβ 2016, 09:52

Κατσε να τις ξαναδω τις προτασεις σου γιατι περασε καιρος , τοτε τις ειχα δει με λεπτομερεια ψαχνοντας πληροφοριες για την καθε μια. Γενικα εδειχναν γνωστη του σινεμα

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 02 Νοέ 2017, 17:35

H κινηματογραφική λέσχη αρχίζει φέτος με την ταινία του Παζολίνι το θεώρημα, το χει δει κανείς; Αξίζει;

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 20 Νοέ 2017, 01:09

Έβαλαν κάποια πρότασή σου φέτος; :))))

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 23 Νοέ 2017, 19:53

Καμια απολυτως, δυστυχως, δυστυχως και ουτε εχει μπει ποτέ και επέλεξα πολύ καλές, οπως την ταινια "αγκίρε η μαστίγα του Θεού" με τον κινσκι και μια με Φασμπεντερ, την Τες, τα σφραγισμένα χείλη αλλά τίποτα. Θέλουν αρκετά βαριές ταινίες οπως την περσόνα του Μπέργκαν, το θεώρημα, το sweet movie κτλ. ! To σωστό θα ήταν να είχαμε επιλογες περισσότερες και να βλέπαμε και ταινίες πιο συγχρονες και όχι τοσο κουλτουρε

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 26 Νοέ 2017, 20:54

Θυμάμαι που το συζητούσαμε αυτό παλιότερα και συμφωνούσα μαζί σου ότι θα τις προτιμούσα πιο προσιτές. Σου έχω πάντως την κατάλληλη ταινία, αν αποφασίσεις να τους τιμωρήσεις του χρόνου. From the Clouds to the Resistance (1979). Ελεύθερη είσοδος, ένα μπίτκοϊν για να εξέλθουν πριν τη λήξη :))))

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 27 Νοέ 2017, 16:03

Λες βρε παιδι μου να κανω και εγω εντυπωση με αυτην την ταινια, μυρμιγκοφαγε, που προτείνεις; Τωρα ΔΕ, θα πηγαινω με τα σκονάκια μου,τι ταρκοφσκι, τι Μπονιουελ θα κάνω τα σκονάκια μου θα αλλάξω λουκ, με γυαλι , σοβαρη, κουλτουρε και υπεραναλυτική( διοτι ηρθαν και ωραια παιδια στην λέσχη), μηπως και η ρημαδα η τυχη μου αλλαξει :))))
Την πρωτη φορα που χα παει στην συναντηση, ειχα φερει και μια φιλη ασχετη με σινεμα , ολοι βαζανε απο μια ταινια, οποτε τι Μπονιουελ, τι παζολινι, τι Γαβρας, τι Αγγελοπουλος παιζότανε με υπερ-αναλύσεις, σταλκερ και τετοια , ερχεται και η σειρα της φιλης μου και ζητα το "Αν" του Παπακαλιάτη, πεφτει σιωπη :)))) γυρισανε και μας κοιταξαν όλοι , μου λεει η φιλη μου : ειπα μαλακία; , είπες της λέω :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 28 Νοέ 2017, 20:11

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα κάνεις εντύπωση, αλλά πρέπει να προνοήσεις το ομορφόπαιδο που σ’ ενδιαφέρει να μην παρευρεθεί, γιατί όλοι μετά θα εύχονται να είχαν δει το “Αν”. Μετά ποιος σε πιάνει. Και νέο λουκ και γυαλιά και ματσωμένη και ο παίδαρος στο τσεπάκι σου. Τι άλλο θέλεις; :))))

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Προτάσεις για κινηματογραφική λέσχη

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 29 Νοέ 2017, 20:07

Μετα την εικόνα που περιγράφεις, είναι σαν να βγαίνω και γω από το " θεώρημα " του Παζολίνι, κατευθείαν :)))) η ματσωμένη ειμαι εγω :αργκ: το άλλο με τον τοτο το ξέρεις :σάλια: αχχχ δεν πάω μεγάρο, θα μείνω με τον παιδαρο :ρ


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες