Τα αρνητικά του σινεμά

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 02 Απρ 2013, 22:40

Το χειρότερο στο σινεμά είναι, να έχω πάει να δω μια ταινία που ανυπομονούσα, να είναι μάλιστα από κάποιο από τα πιο αγαπημένα μου βιβλία και να είναι κάποιος άσχετος εκεί μέσα που ήρθε "επειδή πάνε όλοι να δουν αυτή την ταινία" και να κοροϊδεύει, να μην καταλαβαίνει, να χαζογελάει και γενικότερα να μη σέβεται!!!!! :οργή:

Θυμάμαι τόσο χαρακτηριστικά να βλέπω την προτελευταία ταινία του Χάρι Πότερ και μια κοπελίτσα από πίσω μου να λέει "τι χαζομάρες καθόμαστε και βλέπουμε" όταν διακτινίζονται, helloooooooo, Χάρι Πότερ ήρθες να δεις!! Αν ήθελες κάτι μη φανταστικό ας καθόσουν στο σπιτάκι σου να κοιτάς το ταβάνι!!! Και λίγο αργότερα, όταν ο Χάρι και η Ερμιόνη έμειναν μόνοι τους και χόρεψαν, πάλι η ίδια κοπελίτσα σχολιάζει "δε θα φιληθούν επιτέλους;" ή ότι το παίζει έξυπνη που έσκασε περιμένοντας 7 ταινίες για να τους δει να φιλιούνται ( εεε; ) ή ότι φιλιέται με όλους τους φίλους της ανεξερέτως!

Συγχίστηκα πάλι! Πιστεύω πως είναι τεράστια αγένια και είμαι σίγουρη πως ούτε σ' αυτούς που το κάνουν αυτό δεν θα άρεζε. Άμα δεν σου αρέσει μια ταινία ή φύγε ή κάνε υπομονή. Το να κοροϊδεύεις και να σχολιάζεις και να φωνάζεις δείχνει μόνο πόσο γαϊδούρι είσαι!! (τα λέω εδώ γιατί εκεί δεν θα τα πω :ρ)

Κατα τ' άλλα μου αρέσει πολύ το σινεμά, η εμπειρία του να βλέπεις μια ταινία με μεγάλη παρέα, να γελάμε όλοι μαζί στα αστεία, ακόμα και το χειροκρότημα στο τέλος μου φαίνεται πολύ όμορφο. Αλλά αυτά τα ντορίτος που τρως Μαργαρίτα, σόρρυ κιόλας, αλλά μυρίζουν ποδαρίλα :ρ

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 02 Απρ 2013, 23:26

Χρυσηίδα έγραψε:
Το άλλο που με ενοχλεί είναι να κάθομαι πλάι σε ζευγαράκια, από τα οποία ακούγονται σματς και σμουτς και μου αποσπούν πλήρως την προσοχή.



Μα γιατί να σου αποσπά την προσοχή το ερωτευμένο ζευγαράκι Χρυσηίδα που εκδηλώνει τον έρωτα του στο σινεμά; Εγώ το βρίσκω πολύ ρομαντικό όταν συμβαίνει, εκτός αν φυσικά ξεπερνούν κάποια όρια ... τότε ναι, ίσως αποσπαστεί και μένα η προσοχή...χαχαχα! :φρύδια:

Πέρα όμως από την χιουμοριστική διάθεση, επειδή εγώ είμαι της παλιάς σχολής τότε που οι κινηματογράφοι διέθεταν μία και μόνο αίθουσα και πήγαινες και καθόσουν σε όποια θέση ήθελες την ώρα της προγραμματισμένης προβολής (και αν ήθελες έμενες και την ξαναέβλεπες, πράγμα που έκανα αρκετά συχνά) με ενοχλεί πλέον που αυτό στους σύγχρονους κινηματογράφους δεν είναι εφικτό, όπως επίσης και το απαραίτητο διαλλειματάκι κατά την διάρκεια της προβολής, για τσιγάρο.

Επίσης με ενοχλεί αφάνταστα κι εμένα αν ο μπροστινός μου κάθεται ψηλά (πράγμα που μου συμβαίνει κατά κόρον) κι αυτό επειδή εγώ συνηθίζω να χώνομαι μέσα στην καρέκλα.
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Χρυσηίδα
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 19
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:34
Θέση: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Χρυσηίδα » 02 Απρ 2013, 23:32

Ονειρευτής έγραψε:Μα γιατί να σου αποσπά την προσοχή το ερωτευμένο ζευγαράκι Χρυσηίδα που εκδηλώνει τον έρωτα του στο σινεμά;


Αποκαλύφθηκες!!! Είσαι ένας απ' αυτούς :χαχα:
Well, Clarice, have the lambs stopped screaming?

Αβατάρι χρήστη
Λορένα
Μύστης
Αναρτήσεις: 163
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 01:08

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Λορένα » 02 Απρ 2013, 23:33

Με ενοχλουν οι διπλανοι οι μπροστινοι και οι πισω μου, την ωρα που ερχονται να καθισουν στις θεσεις τους, οταν σηκωνονται για το διαλειμμα και οταν ξανακαθονται.

Αλλα αυτο που με ενοχλει παρα μα παρα πολυ.. ειναι οι διαφημισεις πριν την ταινια :κατάρα: , που ειναι τοσες πολλες.. που στο τελος ξεχνω για ποια ταινια εχω ερθει

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 02 Απρ 2013, 23:43

Χρυσηίδα έγραψε:
Ονειρευτής έγραψε:Μα γιατί να σου αποσπά την προσοχή το ερωτευμένο ζευγαράκι Χρυσηίδα που εκδηλώνει τον έρωτα του στο σινεμά;


Αποκαλύφθηκες!!! Είσαι ένας απ' αυτούς :χαχα:


Όχι βέβαια... φρόντιζα πάντα για τέτοιου είδους "κινηματογραφικές" περιπτύξεις, να πηγαίνω σε....Drive In. :χαχα:
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 02 Απρ 2013, 23:50

Ονειρευτής έγραψε:Όχι βέβαια... φρόντιζα πάντα για τέτοιου είδους "κινηματογραφικές" περιπτύξεις, να πηγαίνω σε....Drive In. :χαχα:


πωπω... τί είπες τώρα.. Ντράιβ ιν.. αυτά κι αν δεν χάθηκαν... :κιηταινίααρχίζει:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Απρ 2013, 00:02

Εγώ προσωπικά θα ήθελα και ένα πτυσσόμενο τραπεζάκι που να ανοίγει όποτε το χρειάζεσαι για να βάλεις επάνω τα πατατάκια, τα ποπκόρν και τα αναψυκτικά ή τα νερά και να μην τα αφήνεις στα πόδια σου όταν τελειώνεις, με σχεδόν βέβαιη πιθανότητα να τα κλοτσήσεις και να πέσουν. :γρμβ:

Α! Και ένα βεστιάριο για τα παλτά τον χειμώνα δεν θα με χαλούσε! Με ενοχλούν πίσω από την πλάτη μου! :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 03 Απρ 2013, 00:05

Φαροφύλακας έγραψε:
πωπω... τί είπες τώρα.. Ντράιβ ιν.. αυτά κι αν δεν χάθηκαν... :κιηταινίααρχίζει:


Βέβαια εδώ και αρκετά χρόνια ... ήταν όμως φοβερή εμπειρία η παρακολούθηση ταινίας ... αν διέθετες δε και κάμπριο και ήταν και καλοκαίρι...'νταξ, τι να λέμε τώρα! :φρύδια:
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Απρ 2013, 00:12

Ονειρευτής έγραψε:
Βέβαια εδώ και αρκετά χρόνια ... ήταν όμως φοβερή εμπειρία η παρακολούθηση ταινίας ... αν διέθετες δε και κάμπριο και ήταν και καλοκαίρι...'νταξ, τι να λέμε τώρα! :φρύδια:


Και με την σωστή παρέα το πράγμα απογειωνόταν! :φρύδια:

Αβατάρι χρήστη
Ονειρευτής
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 296
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:35

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ονειρευτής » 03 Απρ 2013, 00:23

Σινεφίλ έγραψε:
Και με την σωστή παρέα το πράγμα απογειωνόταν! :φρύδια:


χαχαχα...εννοείται, και φυσικά ούτε λόγος για το ποιά ταινία παρακολούθησες. ;)
Εδώ ξέχναγες το όνομά σου, τον τίτλο της ταινίας θα θυμόσουν; :φρύδια:
So come up to the lab, and see what's on the slab, I see you shiver with anticipation.
But maybe the rain, is really to blame, so I'll remove the cause ... but not the symptom.


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες