Τα αρνητικά του σινεμά

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ίζι » 03 Απρ 2013, 12:19

Ονειρευτής έγραψε:απαραίτητο διαλλειματάκι κατά την διάρκεια της προβολής, για τσιγάρο.

Θυμήθηκα πόσο είχα θυμώσει με ένα απ' αυτά τα διαλειμματάκια παλιά. Σαν παιδί κι εγώ είχα πάει με τη μαμά μου να δούμε την "Πεντάμορφη και το Τέρας" της Ντίσνεϊ όταν είχε πρωτοβγεί. Το διάλειμμα έπεσε πάνω σε τραγούδι!!! Ξενέρωσα πάρα πολύ, γιατί εκεί που χαζοχαιρόμουν... τσουπ το διάλειμμα! :οργή: :τσκτσκ: :κατάρα: Και μετά συνέχισε από τη μέση του τραγουδιού :όχισουλέω: Για να το θυμάμαι μετά από τόσα χρόνια, φαντάσου πόσο κακή εντύπωση μου είχε κάνει.
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 03 Απρ 2013, 12:22

έλα... σσσσσσ... θα το ξεπεράσεις... :παρηγοριά:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ίζι » 03 Απρ 2013, 12:24

Φαροφύλακας έγραψε:έλα... σσσσσσ... θα το ξεπεράσεις... :παρηγοριά:

:χαχαχα: :χαχαχα: :χαχαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson

Αβατάρι χρήστη
Αξία
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 211
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:36
Θέση: Θεσσαλονίκη

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Αξία » 03 Απρ 2013, 21:04

Ίζι έγραψε: Κάτι που με ενοχλεί, όμως, πολύ είναι να βλέπω το κεφάλι του μπροστινού μου αντί για την ταινία. :(
ένα πολύ θετικό της διακοπής του τσιγάρου είναι ότι δεν ανυπομονείς να τελειώσει η ταινία για να καπνίσεις

Πόσο συμφωνώ με αυτό!!! Τι να κάνουμε δεν είμαι και δύο μέτρα... Εντάξει ούτε αυτοί φταίνε που είναι ψηλοί :θρρ: αλλά κι εμείς πρέπει να δούμε... Μέχρι που έχω σκεφτεί να κουβαλάω και κανένα μαξιλαράκι μαζί μου για να κάθομαι !
Το χειρότερο από όλα για εμένα στην κινηματογαφική αίθουσα είναι οι φωστήρες που είτε έχουν ξαναδει την ταινία είτε έχουν διαβάσει το βιβλίο και δε σταματούν να λένε στο διπλανό τους τι θα γίνει στη συνέχεια ή ακόμα και στο τέλος. Δε θέλω να ξέρω :κατάρα:

Αβατάρι χρήστη
Μαργαρίτα
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 225
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 18:54
Θέση: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Μαργαρίτα » 04 Απρ 2013, 00:13

Εμένα μου έχει τύχει να πάω με φίλες μου σινεμά και να έχω διαβάσει το βιβλίο που είναι βασισμένη η ταινία και να με ρωτάνε τι θα γίνει στη συνέχεια όλη την ώρα!!! Μα είναι δυνατόν κάποιος να πληρώνει εισιτήριο στο σινεμά και να μη μπορεί να κάνει λίγη ώρα υπομονή να μάθει τι θα γίνει;; :ανέκφραστος:

Αβατάρι χρήστη
Βαλεντίν
Μύστης
Αναρτήσεις: 109
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 20:48

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Βαλεντίν » 05 Απρ 2013, 00:15

Αρνητικό,οτι οι πιο συγκινητικές σκηνές σε μια ταινία είναι συνήθως οι τελευταίες και ντρέπομαι να με βλέπουν να κλαίω,οπως πχ εδώ(ελπίζω να το κάνω σωστά)


Αρνητικό το διάλειμα διαρκεί ελάχιστα.Μια φορά κλειδώθηκα στην τουαλέτα του Αθήναιον κι έχασα το μισό δευτερο της ταινίας.(έχει συμβεί!)
Αρνητικό ,που δεν ξέρω αν κολλάει στο παρόν νήμα.Ειναι ένα μέρος που δεν μπορώ να πάω μόνη στο σινεμά πρέπει οπωσδήποτε να πάω με παρέα!

Αβατάρι χρήστη
Φαίη
Μύστης
Αναρτήσεις: 80
Εγγραφή: 02 Απρ 2013, 12:45
Θέση: Ιωάννινα

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Φαίη » 06 Απρ 2013, 21:49

Ενοχλούμαι κι εγώ με αυτούς που δε βάζουν γλώσσα μέσα τους και σχολιάζουν όλη την ώρα τα πάντα :οργή:
Κατά τ' άλλα εκνευρίζομαι όταν φέρνουν κάποιοι από το σπίτι τους πατατάκια και ακούγεται αυτό το κράτσα κρούτσα της σακούλας. Άσε που μου κάνει και πολύ γυφτειά να φέρνουν μαζί τους πράγματα. Ίσως γιατί ένας λόγος που εγώ πάω σινεμά είναι και τα νάτσος με το λιωμένο τυράκι (και ας μυρίζουν ποδαρίλα, Αλίκη :θρρ: ) :μιαμ: :)))) Α! Και τα ζελίνια μού αρέσουν πολύ!!
Εννοείται πως στα αρνητικά του σινεμά είναι η αλμυρή τιμή του εισιτηρίου. Καλά που βγάζουν και καμιά προσφορά με τα 1+1 τελευταία...

Αβατάρι χρήστη
Αλίκη
Μύστης
Αναρτήσεις: 180
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 21:33
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Αλίκη » 06 Απρ 2013, 23:29

Ωχ αυτες οι πλαστικές καραμέλες είναι η νέμεσίς μου!!! Κάθονται εκεί πίσω από τη βιτρίνα στο σινεμά και με φωνάζουν!!!!!!! Ποοοοο τι μου το θύμισες τώρα. Να άλλο ένα αρνητικό του σινεμά! Οι σατανικές πλαστικές καραμέλες......

Αβατάρι χρήστη
Κόρτο Μαλτέζε
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 315
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 09:41

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Κόρτο Μαλτέζε » 08 Απρ 2013, 12:51

Αλίκη έγραψε:Ωχ αυτες οι πλαστικές καραμέλες είναι η νέμεσίς μου!!! Κάθονται εκεί πίσω από τη βιτρίνα στο σινεμά και με φωνάζουν!!!!!!! Ποοοοο τι μου το θύμισες τώρα. Να άλλο ένα αρνητικό του σινεμά! Οι σατανικές πλαστικές καραμέλες......


Να το κοιτάξεις (αν θες να σου δώσω το τηλέφωνο του ψυχιάτρου μου) :))))

Εμένα με εκνευρίζει σε σινεμά:

1. Σε ταινίες φαντασίας (και όχι μόνο, οπουδήποτε χρειάζεται να προσέξεις ή να θυμάσαι λίγο) να είναι (συνήθως) κοπέλες με τα αγόρια τους σε διάλογο του στυλ:

-Και γιατί το κάνει αυτό τώρα;
-Γιατί είναι το Γκόλουμ και κυνηγάει το δαχτυλίδι
-Και γιατί είναι έτσι;
-Έτσι τον έκανε το δαχτυλίδι
-Και τι το θέλει το δαχτυλίδι;

Της στέλνεις τον δήμιο του Σουλεϊμάν του Μεγαλοπρεπή ή δεν της τον στέλνεις;

2. Σε δημοφιλείς ταινίες που μαζεύουν πιτσιρικαρία

-Πω ρε μια αμαξάρα! Τι κάνει το άτομο! Ουγκ! Μπαμ! Γκασπ! Κρατς-Κρουτς (το ποπ κορν), Γκλου Γκλου (η κόκα κόλα που είναι πέψι), μπερπ (η κόκα κολα που είναι πέψι Νο2)

και καθότι πάνε και σινεμά 10-15 άτομα:

Γιώργος (θέση Νο1): Σου αρέσει μωρό μου;
Μωρό Του (θέση Νο 12): Πολύ αλλά η Ελένη φοβάται!
Γιώργος: Ρε Αλέξη η Ελένη λέει φοβάται
Αλέξης (θέση 5): Χαχα ρε μαλακισμένο φοβάσαι;
Ελένη (θέση 13) Οχι ρε χαζό απλά τρόμαξα εκεί που της τραβούσαν τα άντερα με το καλαμάκι από το σουβλάκι
όλοι πλην της Ελένης (θέσεις 1-15): χαχα άντε ρε σούργελο που δεν φοβάσαι!!!...

ίσως τελικά ο Ηρώδης απλά να πήγαινε συχνά σινεμά.

3. Θεωρητικά ποιοτικές ταινίες ευρωπαϊκού κινηματογράφου με θέμα την ανθρώπινη σεξουαλικότητα και το επιφανειακό των ανθρωπίνων σχέσεων στη σύγχρονη αστική κοινωνία που πάνε διάφορες "κουλτουροθείτσες"

-Μα δες την την ξετσίπωτη...
-Ε δεν ντρέπονται καθόλου
-Δεν φτιάχνουν πια ταινίες όπως παλιά...
-....

μα δεν ξέρουν τι πάνε να δούνε σε μια ταινία με τίτλο του στυλ "στα τέσσερα σαν σκύλοι";

αυτά για τώρα...
Ήθελα να γράψω κάτι βαθυστόχαστο αλλά δεν μου έρχεται τώρα

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Τα αρνητικά του σινεμά

Ανάρτησηαπό Ίζι » 08 Απρ 2013, 13:39

χαχαχαχα α ρε Κόρτο, μου θύμισες ένα παλιό χρονογράφημα της Ακρίτα από τον Ταχυδρόμο, όπου περιέγραφε ανάλογες σκηνές απείρου κάλλους στον κινηματογράφο. :μουάχαχα:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες