Κουλές ταινίες επιτόπου

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 31 Μάι 2013, 18:33

Δες την κουλή σου ταινία επιτόπου:

Σούπερ Δημήτριος (2011)

Ένα συνηθισμένο Θεσσαλονικιώτικο πρωινό, η νύφη του Θερμαϊκού ξυπνά στα νύχια του χειρότερου εφιάλτη της : ο Κάπτεν Φ.ΡΟΜ έχει επιστρέψει και αυτή τη φορά το σχέδιο του είναι σατανικό!!! Ο Σούπερ Δημήτριος, ορκισμένος προστάτης της συμπρωτεύουσας, έρχεται για να επαναφέρει την τάξη. Οι δύο ήρωες παρασύρονται σε μια σύγκρουση που τσαταλιάζει τα νεύρα του θεατή, μέχρι την αναπόφευκτη τελική κορύφωσή της, σε μια αρχετυπική μάχη μεταξύ του καλού και του κακού. Ή μήπως το αντίθετο...

Αυτό είναι το πρώτο teaser trailer της νέας no budget ανεξάρτητης υπερπαραγωγής της OTiNaNAi Productions, Σούπερ Δημήτριος.


Τρέιλερ



Η ταινία υπάρχει ολόκληρη στο youtube. Κλικ εδώ.

Δείτε στο 21:30, στις ειδήσεις, όπου κάποιος άγνωστος κακός έχει μετατρέψει τον Λευκό Πύργο σε τεράστιο ποτήρι καφέ!!

— Δηλαδή, για πόσες κουταλιές ζάχαρη μιλάμε, Πέτρο;
— Είναι εφτά με οχτώ! Είναι πάρα πολύ γλυκός!!


:ρ
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 03 Ιούν 2013, 16:15

Χαχαχα έχω δει διάφορα του Σούπερ Δημήτριου μικρά βιντεάκια, αστείες διαφημίσεις κ τέτοια κ είναι πραγματικά ό,τι νά'ναι... Γελοιοδέστατα :))))

Εγώ διάλεξα την γνωστή και μη εξαιρετέα "Επίθεση του Γιγαντιαίου Μουσακά", του Πάνου Κούτρα, που στο IMDb έχει σκοράρει ένα επικό 3,9 :χαχα: Καλτίλα, φαντασίας, παρωδία...
Image
Αυτό που σοκάρει την Αθήνα του 2000 είναι ότι ένας τεράστιος μουσακάς αρχίζει να κόβει βόλτες στην πόλη σπέρνοντας το φόβο και τον τρόμο. Κανείς δεν ξέρει ότι πρόκειται για κόλπα των εξωγήινων και όλοι αναρωτιούνται σε κατάσταση τρέλας τι μπορεί να έχει συμβεί. Πέντε άνθρωποι, ο καθένας για τους δικούς του λόγους, θα θελήσουν να συναντήσουν αυτό το γιγάντιο κομμάτι μουσακά...
Η ταινία είναι υπέρκουλη και για πολλούς γιγαντιαία πατάτα, αλλά παρ' όλ' αυτά έχει παιχτεί σε διάφορα φεστιβάλ και έχει προβληθεί στην Γαλλία και στην Ιαπωνία με υπότιτλους στην κάθε γλώσσα. Κάποιοι λένε για διάφορα μηνύματα και συμβολισμούς, προσωπικά δεν είδα κάτι, αλλά την φχαριστήθηκα ένα βράδυ που την είδα μόνη μου :χαχαχα:

σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Σινεφίλ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 411
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 15:16

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Σινεφίλ » 03 Ιούν 2013, 23:34

Ελάτε ρε παιδιά! Και η ιστορία με τον μουσακά κρατάει 1 ώρα και 37 λεπτά; :χαχα: Μιλάμε για φαντασία, όχι αστεία! :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Νικολέτα Μποντιόλη
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 3
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 20:12

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Νικολέτα Μποντιόλη » 20 Ιούν 2013, 18:22

Η πιο κουλή ταινία που έχω δει είναι το Manos: The Hands of Fate. Πραγματικά μη το δείτε, λουστείτε! :)))) http://www.youtube.com/watch?v=oBAMDPLo70o

Αβατάρι χρήστη
Πολύνιους
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 529
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 18:21

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Πολύνιους » 20 Ιούν 2013, 22:53

Θεούλη μου, αυτή η ταινία έχει 1,9 στο IMDb με 27518 ψήφους!!!!!!! :τρέλα:
σεξ και ντραγκζ και ροκ και ρολ

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 20 Ιούν 2013, 23:18

Πολύνιους έγραψε:Θεούλη μου, αυτή η ταινία έχει 1,9 στο IMDb με 27518 ψήφους!!!!!!! :τρέλα:


εντυπωσιακό, πράγματι... σου κεντρίζει την περιέργεια να.. την δεις.. :φρύδια:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικολέτα Μποντιόλη
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 3
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 20:12

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Νικολέτα Μποντιόλη » 21 Ιούν 2013, 16:00

Υπάρχει και μία ταινία του 2003, του Tommy Wiseau με τίτλο: The Room, η οποία έχει γίνει καλτ, ακριβώς επειδή δεν βλέπεται. Μάλιστα στην Αμερική, όταν προβάλλεται, μαζεύονται όλοι με σακούλες γεμάτες με πλαστικά κουταλάκια και τα πετάνε στην οθόνη. Πάντως εμένα με γεμίζει και λίγο θλίψη, γιατί το τραγικό της υπόθεσης είναι πως ο καημένος ο Wiseau τρέφει αυταπάτες σχετικά με την καλλιτεχνική του αξία.
Εδώ αναφορά της ταινίας στην Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Room_(film)
Εδώ βιντεάκι με κουταλορίψεις: http://www.youtube.com/watch?v=94IuPtbshqk

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Κουλές ταινίες επιτόπου

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 02 Ιαν 2019, 18:11

Ναι, καποια στιγμη θελω να δω ολοκληρο το The Room (εχω δει μονο αποσπασματα) για να δω γιατι την θεωρουν ολοι χαλια ταινια. Παντως, το The Human Centipede ειναι απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει. :όχισουλέω:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες