Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 07 Οκτ 2016, 15:31

Τόνιασε, προσωπικά δεν βλέπω στον Κυνόδοντα το Σπήλαιο του Πλάτωνα. Όσον αφορά την Μεξικάνικη ταινία, υπάρχει στο youTube, από όσο θυμάμαι, μπορείς να μπεις και να ρίξες μια ματιά διότι με εκείνη είναι πράγματι κοντά. Δίχως να βλέπω εγώ προσωπικά σε αυτό κάτι επιλήψιμο. :)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 07 Οκτ 2016, 18:45

Θα τη ψάξω φυσικά. Ούτε εμένα με ενοχλεί. Εγώ το βλέπω πολύ πιο έντονα στον κυνόδοντα παρά σε κάποια άλλη ταινία. Τον αστακό τον είδατε??

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Οκτ 2016, 00:34

Τον είδα ευχάριστα. :ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 08 Οκτ 2016, 15:01

:πάνω: :))) θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αλλά δεν ξέρω που και σε ποιον. Όσον αφορά ταινίες που δεν υπάρχουν στο φόρουμ ,πως και ποιος προσθέτει κάποια, με ποια κριτήρια, κάθε πότε.. υπάρχει λίγη ερημιά.. :( :λυγμ:

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 08 Οκτ 2016, 15:10

Αν εννοείς παρουσιάσεις ταινιών δες εδώ http://cinemaclub.gr/viewtopic.php?f=3&t=594

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 08 Οκτ 2016, 15:18

Α ευχαριστώ πολύ.. μπήκα και διάβασα.. ωραία και σωστά οργανωμένο..

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 08 Οκτ 2016, 16:26

και τις εικόνες που θα εντάξεις στη παρουσίαση θα τις ανεβάσουμε έπειτα εμείς στον δικό μας εξυπηρετητή... :ναι:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 27 Μάι 2017, 22:16

Δεν γέλασα σχεδόν καθόλου με το "Dumb and Dumber"... Μου φάνηκε εντελώς χοντροκομμένο το χιούμορ και δεν μπόρεσα ποτέ να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό για αυτή την ταινία... Γενικά οι ταινίες των αδελφών Φαρέλι μου προκαλούν αποστροφή!

Επίσης δεν μου άρεσε καθόλου το "Braveheart"... Για την ακρίβεια είχα βαρεθεί στο μισάωρο.
Τώρα που το σκέφτομαι, δεν μου έχει αρέσει καμια ταινία του Μελ Γκίμπσον! :όχισουλέω:

Άλλη μια ταινία που μου φάνηκε κάτω του μετρίου ήταν το "Artificial Intelligence". Νομίζω πως ο Σπίλμπεργκ κατέστρεψε μια εκπληκτική ιδέα...

"Leon".. Δυστυχώς με την καμία. Πρέπει να είμαι από τους πολύ λίγους που βρήκαν την ταινία ανούσια και κάπως σαχλή.

"Life is beautiful"... 3/10 και πολλά έβαλα!
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 27 Μάι 2017, 22:50

Νομιζω πως το Dumb and Dumber δεν παίζει να το δω ποτέ. Και μόνο από την αφίσα και τις εικόνες που βλέπω ξέρω πως δεν υπάρχει περίπτωση να μου αρέσει. Το Braveheart νομιζω πως θα βλεπόταν εάν ήταν μισό σε διάρκεια. Όσο για το AI, κι εγώ το βρήκα κάτω του μετρίου.

Για τα άλλα δύο έχω πιο θετική άποψη.
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 27 Μάι 2017, 22:51

Εγώ αγαπώ Κάρευ αλλα καταλαβαίνω γιατί βρίσκουν χοντροκομμένες τις ταινίες του. Κλαίω δυνατά απο τα γέλια πάντοτε με οτι έχω δει. Του πάνε όμως και οι πιο δραματικοί ρόλοι.

Σαχλό το Leon ?!?! :ααργκ:
Απο τις πιο αγαπημένες μου ταινίες :μαναι:
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες