Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Αβατάρι χρήστη
Βάγγυ
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 278
Εγγραφή: 08 Οκτ 2014, 01:01

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Βάγγυ » 29 Μάι 2017, 00:05

Το Dumb and Dumber, παίζει να είναι η μοναδική ταινία που είδα τόσα πολλά άτομα να φεύγουν από το σινεμά. Θυμάμαι μέχρι το 40λεπτο, είχαν φύγει τουλάχιστον 5-6 άτομα.
"There was no harbor for hope" R. Lupton

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Τσίου » 29 Μάι 2017, 02:33

:χμ: Συνήθως βλέπω κακές, για τους περισσότερους εδω μέσα, ταινίες. Μόνο για τον Κυνόδοντα έχω να πω ότι δεν μ'άρεσε. Καλή προσπάθεια, μπράβο στον Λάνθιμο, αλλά παίζει να μην έχω κλείσει το dvd player γρηγορότερα. Ίσως φταίει η μέρα που διάλεξα να τo δω (να μου θυμίσετε κάποια στιγμή να σας πω τι έπαθα) αλλά αμφιβάλλω αν θα κάνω δεύτερη προσπάθεια.
Στιλλ Ιλλ έγραψε:Εγώ αγαπώ Κάρευ

:κόλλα5: Τον αγάπησα πιο πολύ όταν το 19 - -*Γκουχ, γκουχ* (Θα το κόψω το ρημάδι!) εμφανίστηκε στα βραβεία του MTV μεταμφιεσμένος. Έχεις δει το "The cable guy"?
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 29 Μάι 2017, 10:27

Καλός ο Κάρευ και έχει παίξει και σε καλές ταινίες, αλλά μεγαλύτερη βλακεία και χοντροκοπιά από τον Ace Ventura δεν έχω ξαναδει στην ζωή μου. (ευτυχώς όχι μέχρι το τέλος...)
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 29 Μάι 2017, 10:33

Οχι Τσίου, μου έχει ξεφύγει για την ώρα (να μπαίνεις πιο συχνά και δώ). Εγώ τους έχω δεί όλους τους Ace Ventura και μπορώ με βεβαίοτητα να πώ οτι είναι το καλύτερο φάρμακο κατα της μελαγχολίας. Αχ ναι να μας πείς. Εμένα μου άρεσε πολύ ο Κυνόδοντας οπως και ο Αστακός και περιμένω την καινούργια του με πολύ ενθουσιασμό για να την δώ.
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Τσίου » 29 Μάι 2017, 11:05

Α, τον Αστακό θα τον δω σίγουρα. Στα φάρμακα κατά της μελαγχολίας να προσθέσω τον Τζόνι Ίνγκλις και τον Όστιν Πάουερς.
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Ιαν 2018, 16:42

Ίζι έγραψε:Το ξανάπαθα με το Grand Hotel Budapest. Έχει 8,4 στην imdb, πήρε Αργυρή Άρκτο σκηνοθεσίας στο φεστιβάλ του Βερολίνου, χαρακτηρίστηκε "αριστούργημα" πολλές φορές από τους αναγνώστες του Αθηνοράματος και ενθουσίασε την παρέα μου. Εγώ όμως έπληξα αφόρητα :ανέκφραστος:


Συμφωνώ. Άργησα να την δω. Την άκουγα για καιρό και έλεγα πως κάποια στιγμή θα πρέπει να δω περί τίνος πρόκειται. Είδα την μισή. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς σκοράρει τόσο ψηλά (ένα 8.1 πλέον στην imdb). Ένα 3 από εμένα. :όχισουλέω:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 01 Ιαν 2018, 17:04

Διαφωνω. Περασα πολύ καλά με αυτήν την ταινία και τις δυο φορές που την είδα. :ναι:
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 01 Ιαν 2018, 17:59

βρέθηκε ο ένοχος για τον βαθμό στην imdb :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Έλλη Μ
Μύστης
Αναρτήσεις: 127
Εγγραφή: 03 Νοέ 2015, 23:36

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Έλλη Μ » 02 Ιαν 2018, 19:02

Κατηγόρησέ με τώρα και για την πτωση της Ρώμης. :ρ

Στο θέμα σας, τώρα, δε μου άρεσε το Χορεύοντας στο σκοτάδι (θυμάμαι να το βλέπω στη Θεσσαλονίκη, φοιτήτρια, ο κόσμος γύρω να έχει πλαντάξει στο κλάμα και εγώ να προσπαθώ να συγκρατήσω τα γέλια), το Dogville και οι Ηλιθιοι. Ειδικά τα πρώτα δυο, εχω καταλήξει οτι με ενόχλησε ο χαρακτήρας της Μπγιορκ απο τη μία, και η εξέλιξη του χαρακτήρα της Γκρέης, απο την άλλη. Θα έλεγα οτι δε μου αρέσει ο Τρίερ, αλλά μου αρεσαν και το Δαμάζοντας τα κύματα, το Europa, το Manderlay.

Νομίζω οτι αν προσπαθήσω να θυμηθω, θα ριξω φτυαρι σε πολλές και καλές ταινίες. :))))
My hovercraft is full of eels.

Αβατάρι χρήστη
Νικόλας Δε Κιντ
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1449
Εγγραφή: 12 Οκτ 2014, 21:29

Re: Καλές ταινίες που εμάς δεν μας άρεσαν

Ανάρτησηαπό Νικόλας Δε Κιντ » 07 Ιαν 2018, 23:02

Έλλη το "Epidemic" το έχεις δει από Τρίερ; Αν όχι δες το!
Και αυτό και το "Nymphomaniac"
Excuse me... I dislike being touched... an Eastern prejudice


Επιστροφή “Γενικά για το σινεμά”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 3 επισκέπτες