Ομοιότητες ηθοποιών

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 30 Δεκ 2017, 13:48

Ο Nikolaj Coster-Waldau μου θυμιζε πολυ αυτον που εκανε τον Σογιερ στο Λοστ.

Δε θα χε πλακα ενα απο αυτα τα ζευγαρια να παιξει σε μια ταινια; Ειδικα Μπαρδεμ και Μοργκαν. :)))

(ασχετο, αλλα οταν ειδα τη φωτο του Μπομπ Γκελντοφ στην ταινια που κανει το φασιστα, μου θυμισε αμεσως τον Κασιδιαρη)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 30 Δεκ 2017, 18:56

Οσον αφορα την "εγχωρια σοουμπιζ", στην αρχη μπερδευα (και αλλοι, οπως εμαθα αργοτερα) τον Λευτερη Ελευθεριου με τον Τονυ Σφηνο, και νομιζω για αυτο ευθυνεται στο οτι ο Ελευθεριου ειχε εμφανιστει σε μια 80ιζουσα διαφημιση.

Επισης μπερδευα (και οχι μονο εγω) το Δημητρη Μακαλια με το Γιαννη Σαρακατσανη. Η πλακα ειναι οτι αυτον τον καιρο οι δυο τους παιζουν στην ιδια θεατρικη παρασταση.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Δεκ 2017, 19:15

Ξενέρωτας έγραψε:Οσον αφορα την "εγχωρια σοουμπιζ", στην αρχη μπερδευα (και αλλοι, οπως εμαθα αργοτερα) τον Λευτερη Ελευθεριου με τον Τονυ Σφηνο


Τί εννοείς, βρε αθεόφοβε; Ο Τόνυς δεν είναι περσόνα που υποδύεται ο πρώτος; :χμ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 30 Δεκ 2017, 20:21

Καλωσήρθες το κλάμπ Φάρε. :))) Όχι, το πραγματικό όνομα του Τόνυ Σφήνου είναι Θάνος Κιούσης και δεν έχει καμία σχέση με τον εξ ίσου συμπαθή Λευτέρη Ελευθερίου. :))

Αν και κάτι που τους συνδέει είναι οτι Ελευθερίου πρωταγωνιστουςσε στη Γενια των 592€, και σε ενα επεισοδιο συμμετεχε και ο Σφήνος.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 30 Δεκ 2017, 20:41

Πωπω, ρε συ. Θα έβαζα το χέρι μου σε καυτό ογκραντέν. :αργκ:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 31 Δεκ 2017, 10:26

Όταν ανακοινώθηκε ότι τα βιβλία του Μάρτιν θα γίνουν σειρά, πολλοί ήθελαν τον Σόγιερ του Λοστ στον ρόλο του Τζέιμυ. Άνετα θα μπορούσε να παίζει τον ρόλο ενός μπάσταρδου Λάννιστερ που ζει στο Μαύρο Κάστρο. Και ο Άαρον Έκχαρτ τους μοιάζει.

Image

Από Έλληνες μπέρδευα την Βίλμα Τσακίρη και την Μάρθα Βούρτση...
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 31 Δεκ 2017, 11:40

Ασάρα έγραψε:Από Έλληνες μπέρδευα την Βίλμα Τσακίρη και την Μάρθα Βούρτση...

Μηπως επειδη επαιζαν και οι δυο στην Πολυκατοικια (και μαλιστα ως συγκατοικοι); Κατα τα αλλα δεν εχουν μεγαλη ομοιοτητα.
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Ασάρα
Μύστης
Αναρτήσεις: 145
Εγγραφή: 30 Δεκ 2017, 10:02

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ασάρα » 06 Ιαν 2018, 10:55

Ξενέρωτας έγραψε:
Ασάρα έγραψε:Από Έλληνες μπέρδευα την Βίλμα Τσακίρη και την Μάρθα Βούρτση...

Μηπως επειδη επαιζαν και οι δυο στην Πολυκατοικια (και μαλιστα ως συγκατοικοι); Κατα τα αλλα δεν εχουν μεγαλη ομοιοτητα.


Ίσως αυτό να ήταν, όντως εμφανισιακά δεν μοιάζουν αλλά μου φάνηκε πως η χροιά της φωνής τους ήταν παρόμοια.
"When I was four years old, I watched my mother kill a spider... with a teacosy. Years later, I realised it was not a spider - it was my Uncle Harold."

Αβατάρι χρήστη
Ξενέρωτας
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 355
Εγγραφή: 17 Ιούν 2013, 17:32

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Ξενέρωτας » 06 Ιαν 2018, 12:40

Επισης οι δυο εκαναν τις συγκατοικους σε μια αλλη σειρα, 1 μηνας καικατι :)
Είμαι στην πολύ φάση δικέ μου, αλλά εσύ ξηγιέσαι στο αλλιώς και μου τη βγαίνεις με κόκκινο να πούμε! -- Γιάννης Δαλιανίδης, 1980ς

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Ομοιότητες ηθοποιών

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 06 Οκτ 2018, 17:01

Jennifer Lawrence με Leelee Sobieski :χμ:

Image
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Ηθοποιοί”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες