Audrey Hepburn (Όντρεϊ Χέπμπορν)

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Audrey Hepburn (Όντρεϊ Χέπμπορν)

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 05 Δεκ 2015, 17:36

Για το ρομαν χολιντει πήρε οσκαρ η ωντρευ μου κάνει εντυπωση, μια κομεντι είναι καλογυρισμενη με μια πανέμορφη ρώμη, δεν αντιλέγω αλλά όμως η ιστορια μιας μοναχής εχει βάθος και δινει ψυχη εκει η ωντρευ, ασε που είναι και αληθινή, βιωματικη και συγκλονιστική ιστορια και της δίνει μπόνους :μπράβο:

Αβατάρι χρήστη
Στιλλ Ιλλ
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 506
Εγγραφή: 01 Νοέ 2014, 14:38

Re: Audrey Hepburn (Όντρεϊ Χέπμπορν)

Ανάρτησηαπό Στιλλ Ιλλ » 02 Φεβ 2016, 00:10

Πωπω την λατρευω την Ωντρει και κολλησα μαζι της οταν ειδα το children's hour.Eχω δει καμποσες αλλα θελω να συνεχισω με την φιλμογραφια της καποια στιγμη.Πολυ εμπεριστατωμενη επισης η παρουσιαση σου :))
I'll show you light now. It burns bright forever. No more blue tomorrows. You on high now, love..

Αβατάρι χρήστη
Αριαδνη
Ταξιδευτής
Αναρτήσεις: 217
Εγγραφή: 08 Ιούν 2014, 10:34

Re: Audrey Hepburn (Όντρεϊ Χέπμπορν)

Ανάρτησηαπό Αριαδνη » 10 Ιουλ 2016, 14:03

http://www.imdb.com/title/tt0058453/?re ... lmg_act_10
Αυτή ίσως είναι μια από τις λιγότερες γνωστές ταινίες της Ωντρευ και στην αρχή θα έλεγα είναι λίγο βαρετή ! Το τέλος της είναι υπέροχο αλλα να μην πω πως την αγάπησα κίολας σαν ταινία ή ότι θα την εντάξω στις αγαπημένες μου/ ο σεναριογράφος 43 ετών που ξαναπροσπαθεί να βρει απεγνωσμένα την έμπνευση του και τον βοηθά γι'αυτο η νέα του γραμματέα/ λίγο άγευστη ταινία , βαρετή με πολλά κλισέ, ο πλούσιος σεναριογράφος που κατοικεί στο Παρίσι, η ωραία γραμματέας, η πνευματική αναδουλειά, ο παραγωγός που περιμένει κτλ.

Αβατάρι χρήστη
Μπιατριξ Κιντο
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 985
Εγγραφή: 17 Αύγ 2018, 13:25

Re: Audrey Hepburn (Όντρεϊ Χέπμπορν)

Ανάρτησηαπό Μπιατριξ Κιντο » 23 Ιαν 2019, 17:47

Η Οντρει μου αρεσε παρα πολυ στο Breakfast At Tiffany's, War & Peace και σε μια αλλη ταινια που επαιζε με τον Eli Wallach και τον Peter O'Toole. Εξαιρετικη ηθοποιος! :μπράβο:
"Κι εκεί που νόμιζες ότι δεν θα ξανανιώσεις ποτέ κάτι τόσο δυνατό, έρχεται κάποιος και σου δείχνει ότι το ποτέ είναι μεγάλη λέξη. . ."


Επιστροφή “Ηθοποιοί”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες