Εφήμερο σουξουμούξου

Αβατάρι χρήστη
Ζόφος
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 698
Εγγραφή: 03 Σεπ 2014, 20:18

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ζόφος » 08 Ιούν 2017, 13:52

Δε θέλω να σου χαλάσω την έκπληξη, αλλά στο 7 παίζει και η γυναίκα του, που έχει λίγο το διάολο μέσα της κυριολεκτικά. :χαχα:

Αβατάρι χρήστη
Τσίου
Μύστης
Αναρτήσεις: 108
Εγγραφή: 19 Οκτ 2016, 14:58

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Τσίου » 08 Ιούν 2017, 17:10

:χαχαχα: αν δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζανε!
Βαγγέλης Γκανιάν... Αρμένης θα είναι.

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θεατής » 23 Ιούν 2017, 21:25

Που χαθηκατε παιδάκια;; Εμείς κάναμε το πρωτο μπανακι σήμερα 23 Ιούνη...που ξεκινουσαμε τέλη Μάη αλλες φορές... Καρχαρία δεν είδαμε και η θάλασσα στην Ανάβυσσο ήταν πολυυυ ζεστή!!
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Τέλσον
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 14
Εγγραφή: 18 Ιούν 2017, 16:16

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Τέλσον » 23 Ιούν 2017, 21:55

Πρώτο μπάνιο έκανα γύρω στα τέλη Απρίλη, τα καλά του να σπουδάζεις στην Κρήτη. Αλλά η θάλασσα έχει ακόμη τσούχτρες και φοβάμαι να κολυμπήσω μήπως και με ακουμπήσουν σε περιοχές άκρως απαγορευμένες :μαναι:
Don't leave me in the dark, don't leave me this way

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θεατής » 23 Ιούν 2017, 22:27

Τελη Απρίλη; :αργκ: Βόρεια ή νότια Κρήτη; γιατί όταν ειχαμε κατέβει στα Μάταλα οπου και να βουτηξα τα νερά ηταν σαν λιωμένος πάγος... Τόσο κρύα νερά μονο στον Αγ Νικήτα στην Λευκάδα έχω ξανασυναντήσει...
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 24 Ιούν 2017, 10:13

Καλά, στο Ιόνιο πηγαίνεις στην παραλία, βλέπεις μια πανέμορφη θάλασσα, μόνο δυο τρεις μέσα κι όοοοοολοι οι υπόλοιποι πάνω στην άμμο! :))))
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Θεατής
Μυθευτής
Αναρτήσεις: 647
Εγγραφή: 07 Οκτ 2016, 19:34

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Θεατής » 24 Ιούν 2017, 16:06

Απο τους 45 βαθμούς στους 17 έχουν στραβωσει στόματα... :χαχα: :χαχα:
Το να διαβάζεις μεταφρασμένη ποίηση είναι σαν να κολυμπάς με αδιάβροχο...

Αβατάρι χρήστη
Τέλσον
Κοινωνός
Αναρτήσεις: 14
Εγγραφή: 18 Ιούν 2017, 16:16

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Τέλσον » 24 Ιούν 2017, 16:33

Θεατής έγραψε:Τελη Απρίλη; :αργκ: Βόρεια ή νότια Κρήτη; γιατί όταν ειχαμε κατέβει στα Μάταλα οπου και να βουτηξα τα νερά ηταν σαν λιωμένος πάγος... Τόσο κρύα νερά μονο στον Αγ Νικήτα στην Λευκάδα έχω ξανασυναντήσει...

Στο Ηράκλειο! Τι να σας πω, από μέσα Μάρτη με κοντομάνικο & βερμούδα ήμασταν κάτω. Πωπω Αγ Νικήτα.. είχαμε πάει διακοπές στην Λευκάδα χρόνια πριν και εκτός του κρύου νερού, εντύπωση μου είχαν κάνει και τα τεράστια κύματα.
Don't leave me in the dark, don't leave me this way

Αβατάρι χρήστη
Τόνιασινε
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 410
Εγγραφή: 06 Οκτ 2016, 12:52

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Τόνιασινε » 24 Ιούν 2017, 17:25

Α ρε Τέλσον..φιλιά στην πατρίδα!! εμ, βόρεια.. γι αυτό κάνεις μαγκίτσες.. :ρ :χαχα: Αμμουδάρα πάμε?Αμμουδάρα? ;) Ατιμούτσικο..

Αβατάρι χρήστη
Ίζι
Ταινιοδύτης
Αναρτήσεις: 1353
Εγγραφή: 01 Απρ 2013, 22:43

Re: Εφήμερο σουξουμούξου

Ανάρτησηαπό Ίζι » 24 Ιούν 2017, 17:31

Τέλσον έγραψε: η θάλασσα έχει ακόμη τσούχτρες και φοβάμαι να κολυμπήσω μήπως και με ακουμπήσουν σε περιοχές άκρως απαγορευμένες :μαναι:

Άτιμες τσούχτρες!

Πέρσυ βρέθηκα για λίγες μέρες στη Βόρεια Εύβοια. Η θάλασσα εκεί ήταν γεμάτη τσούχτρες που ξέβραζε το κύμα, οι οποίες ήταν μάλλον νεκρές και δεν τσιμπούσαν. Έμπαιναν τα πιτσιρίκια μέσα με κουβάδες και προσπαθούσαν να καθαρίσουν τα νερά. Τις έπιαναν με τα χέρια χωρίς πρόβλημα και γέμιζαν κουβάδες μέχρι πάνω μέσα σε λίγα λεπτά. Πάνω στο κολύμπι οι τσούχτρες οι ίδιες δεν ενοχλούσαν όμως υπήρχε κάτι στο νερό (πλαγκτόν έλεγαν οι ντόπιοι) το οποίο δεν φαινόταν και τσιμπούσε διαολεμένα. Ο πόνος κρατούσε κανένα πεντάλεπτο και μετά υποχωρούσε. Μάλιστα αν ακουμπούσες το σημείο που πονούσε και μετά κάποιο άλλο σημείο του σώματος ή του προσώπου σου (π.χ τα μάτια :πανικός: ), ο πόνος μεταφερόταν και εκεί.

Πραγματικά είναι δυνατόν να τσιμπούσε το... πλαγκτόν; :ωιμέ: Μου φαίνεται ότι ήταν μάλλον δηλητήριο που είχαν αφήσει όλες αυτές οι νεκρές τσούχτρες στα νερά και οι ντόπιοι, ανησυχώντας για τις επιχειρήσεις τους, μας έλεγαν ό,τι να 'ναι.

Πάντως τσιμπήματα-ξετσιμπήματα, η θάλασσα εκεί ήταν τόσο ωραία (καταπράσινη και ζεστή) που καθόμουν μέσα με τις ώρες και υπέφερα τους πόνους.

Α, και τώρα που το θυμήθηκα, στα 16 μου έτυχε να πέσω πάνω σε μια τσούχτρα τόσο μεγάλη που μου έκανε ένα τεράστιο σημάδι στο μηρό. Με τρέχανε στο νοσοκομείο γιατί ο πόνος ήταν ανυπόφορος και θυμάμαι να έχω και δύσπνοια (η οποία ίσως ήταν και αποτέλεσμα πανικού). Το σημάδι το κονόμησα Αύγουστο, όμως άρχισε να υποχωρεί κατά τα Χριστούγεννα. :ανέκφραστος:
I'm not normally a praying man, but if you're up there, please save me, Superman!
-Homer Simpson


Επιστροφή “Διάφορα Άσχετα”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 1 επισκέπτες