Αναζήτηση ταινίας με απαγωγή [Βρέθηκε]

Μακης
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 1
Εγγραφή: 19 Ιούν 2013, 23:08

Αναζήτηση ταινίας με απαγωγή [Βρέθηκε]

Ανάρτησηαπό Μακης » 19 Ιούν 2013, 23:28

Ψαχνω καιρο τωρα μια ταινια αλλα δεν θυμαμαι τον τιτλο της. Αν την θυμαται καπιος ας βοηθησει.

Την ειχα δει πολλη παλια την χρονολογω 1996- 2002.
Και απο περιληψει... καπιος κοντινος μιας κοπελας βαζει να την απαγαγουνε για να της μαθουν τροπους (ειχε κακο χαρακτηρα)απο τι θυμαμε. Βασικα δεν θυμαμε και πολλα :(
Την ειχανε κλισμενη σε ενα δωματιο και νομιζω ενας ητανε ο απαγωγεας.

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 22 Φεβ 2014, 20:35

τις ταινίες που ανήκουν στην περίοδο 1996-2002 προσωπικά τις λέω καινούργιες :))))

από εκεί και πέρα, δυστυχώς, εμένα δεν μου θυμίζει κάτι... :ανέκφραστος:
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Θοδωρης
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 2
Εγγραφή: 10 Ιαν 2015, 16:28

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Θοδωρης » 10 Ιαν 2015, 16:57

καλησπερα θελο να πω και εγω για μια τενια που ψαχνω κερο . Σας Βαζω Εναν δικο μου τιτλο που προσπατησα να την ψακσω το θεμα εχει οσ Εξης:

Τα Συμαδια του Ερωτα

Η τενια προταγονιστιτε απο 1 ατρα και μια Γινεκα. Ο ανδρας δουλεωει απεναντι απο το σπιτι της Κοπελασ σε Εστιατοριο καθος βγενει για ενα τσιγαρο την φλερταρι ζιτονδασ της Αναπτιρα, Γνοριζοντε, Εροτευονδε,Ομος Δεν θημαμε ποσ και γιατι πεφτι μια πανδιμια στιν οπια Χανοντε οι Εθησει του σοματος απο αφη μεχρη και γεφσηκαι η κοπελα νομιζω ειναι γιατρος. Βεβεα δεν το γνοριζοθν απο την αρχη αυτο.

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 10 Ιαν 2015, 22:45

Καλησπέρα Θοδωρή, πιστεύω ότι η ταινία που ψάχνεις είναι η "Perfect Sense / Η αίσθηση του έρωτα" (2011) του Ντέιβιντ Μακένζι, με τους Γιούαν μακ Γκρέγκορ και Ίβα Γκριν.
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Θοδωρης
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 2
Εγγραφή: 10 Ιαν 2015, 16:28

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Θοδωρης » 10 Ιαν 2015, 23:04

σε ευχαριστω παρα πολη παραγματικα την Επσαχνα παρα πολη κερο μου Εκανε τρομερι Εντιποσι η τενια και η πλοκη της
ευφχαριστω παρα παρα πολη

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 10 Ιαν 2015, 23:13

Παρακαλώ, χαίρομαι που μπόρεσα να βοηθήσω :)
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Γκόλφω
Όμορφο Νιάτο
Αναρτήσεις: 7
Εγγραφή: 25 Ιαν 2015, 16:49

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Γκόλφω » 28 Ιαν 2015, 21:18

Για να μην ανοίγω νέο θέμα το γράφω εδώ, δεν ξέρω κανένα στοιχείο για αυτή την ταινία αλλά έχω μόνο μια εικόνα, όποιος ξέρει ας με πει. :χαχα:

Image

Αβατάρι χρήστη
Φαροφύλακας
Φωτόφρακτος Δροσουλίτης
Αναρτήσεις: 3453
Εγγραφή: 31 Μάρ 2013, 09:00

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Φαροφύλακας » 28 Ιαν 2015, 21:45

Είναι από την σειρά Twin Peaks ;)
"Ah," she said, "to come is easy and takes hours; to go is different—and may take centuries."

Αβατάρι χρήστη
Χήθκλιφ
Ονειρευτής
Αναρτήσεις: 435
Εγγραφή: 30 Σεπ 2013, 03:14

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Χήθκλιφ » 04 Μάι 2015, 07:37

Μεταφέρω εδώ την ανάρτηση μου γιατί εκεί που την έγραψα αρχικά θα χαθεί και απάντηση δεν θα λάβω. Αναζητώ τον τίτλο μιας Ιαπωνικής ταινίας που είδα πριν μερικά χρόνια αλλά δίχως επιτυχία... έχω την εντύπωση πως είναι πολύ γνωστή και ο σκηνοθέτης διάσημος γι' αυτό εκνευρίζομαι πολύ με τον εαυτό μου που την ξέχασε!

Η υπόθεση είναι κάπως έτσι, μία ηλικιωμένη πλέον καλλιτέχνις (ζωγράφος;) πρόκειται να δεχθεί την επίσκεψη ενός νεανικού της έρωτα ο οποίος έληξε άδοξα... Η μαθητευόμενη νεαρή που ζει δίπλα της, με την οποία διατηρεί μία διακριτική ερωτική σχέση ζηλεύει και νιώθει προδομένη εξ' αιτία της επικείμενης άφιξης που την επισκιάζει. Αποφασίζει να εκδικηθεί όχι μόνο για την ίδια αλλά και για την αγαπημένη της δασκάλα που την θεωρεί θύμα αυτού του άνδρα. Ξελογιάζει λοιπόν τον γιο του αλλοτινού εραστή της ερωμένης της και τον σκοτώνει... δεν θυμάμαι κάτι άλλο... ελπίζω τα παραπάνω να ηχούν οικεία σε κάποιον!
"Parce que moi je rêve, moi je ne le suis pas.."

Αβατάρι χρήστη
Μυρμηγκοφάγος
βιντεοβάτης
Αναρτήσεις: 820
Εγγραφή: 27 Ιούν 2014, 23:38

Re: Αναζήτηση ταινίας 2

Ανάρτησηαπό Μυρμηγκοφάγος » 05 Μάι 2015, 02:38

Δεν μου λέει κάτι, αλλά αν είναι της τελευταίας δεκαπενταετίας είσαι σίγουρη ότι ψάχνεις στη σωστή χώρα και δεν είναι κάποιο νοτιοκορεάτικο;


Επιστροφή “Αναζητήσεις”

Ποιος είναι συνδεμένος

Χρήστες που περιηγούνται σε αυτό το φόρουμ: Δεν υπάρχουν εγγραμένοι χρήστες και 2 επισκέπτες